Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Bez prawa jazdy kierował mercedesem

Bez prawa jazdy kierował mercedesem

26 lipca 2021, godz. 8:26
KPP Lubliniec, foto własne
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy policjanci zatrzymali 22-latka, który wsiadł za kierownicę osobowego mercedesa pomimo braku prawa jazdy. Dodatkowo w takcie kontroli mundurowi wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu, a kiedy kierujący odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości została od niego pobrana krew do badań. Policjanci przypominają, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W środę 21 lipca na ulicy Lisowickiej w Lublińcu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, którego styl jazdy wskazywał, że może on prowadzić swój pojazd znajdując się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Od początku kontroli siedzący za kierownicą 22-latek utrudniał policyjne czynności, nie stosował się do wydawanych poleceń i nie odpowiadał na pytania mundurowych. Mężczyzna był pobudzony i zdenerwowany faktem kontroli, poproszony o podanie swoich danych odmówił okazania dokumentów, a kiedy stróże prawa w trakcie rozmowy wyczuli z jego ust zapach alkoholu odmówił również poddania się badaniu stanu trzeźwości. Wobec tego mieszkaniec gminy Pawonków został doprowadzony do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew do badań.

Jeśli badanie krwi wykaże, że 22-latek prowadził swój pojazd znajdując się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozić mu może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna odpowie za jazdę bez uprawnień, gdyż po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania.  

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu