Odpowie za kradzież banerów reklamowych i butów

Odpowie za kradzież banerów reklamowych i butów

26 sierpnia 2021, godz. 14:08
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy kryminalni zatrzymali 36-letniego mężczyznę pod zarzutem kradzieży banerów reklamowych i butów należących do organizatora biegu terenowego organizowanego cyklicznie w Kokotku. Intensywna praca śledczych doprowadziła do szybkiego zatrzymania amatora cudzego mienia. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi powiatu lublinieckiego grozi kara nawet 5 pozbawienia wolności.

W czwartek 19 sierpnia funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej w Lublińcu zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego, który miał się dopuścić kradzieży pięciu banerów reklamowych oraz czterech par butów należących do organizatora biegu terenowego organizowanego w Kokotku. Jak ustalili śledczy zatrzymany mężczyzna tuż przed zawodami, w nocy z 12 na 13 sierpnia dokonał kradzieży wymienionych przedmiotów, a także miał dokonać zniszczenia elementów wyznaczających przebieg trasy. Wartość strat została wyceniona na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Czynności wykonane w sprawie doprowadziły do szybkiego ustalenia tożsamości złodzieja i jego zatrzymania. Kryminalni odzyskali skradzione mienie, które w najbliższym czasie wróci do właściciela. Sprawca usłyszał już zarzuty kradzieży oraz zniszczenia mienia. Wkrótce za czyny, których się dopuścił stanie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu