Zbliża się Jarmark Rękodzieła!

Zbliża się Jarmark Rękodzieła!

27 sierpnia 2021, godz. 11:38
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na coroczne święto rzemieślników i wielbicieli wyrobów typu „hand made”.  Jarmark Rękodzieła odbędzie się 5 września! Oto szczegóły wydarzenia. 

Jarmark Rękodzieła w tym roku odbędzie się już 7 raz! Wzorem ubiegłych lat – oprócz możliwości zrobienia sporych zakupów – mieszańcy Lublińca mogą liczyć na warsztaty, artystyczne rozmowy i występy.

Od godziny 14.00 do godziny 19.00 na skwerze przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu czekać będą wystawcy z oryginalnymi wyrobami. Na stoiskach na pewno pojawi się biżuteria, ubrania czy… smaczne co nieco! 
Oczywiście będzie również okazja, by samemu spróbować swoich sił na bezpłatnych rękodzielniczych warsztatach. Oferta tych zajęć jest bardzo różnorodna – od decoupage, przez florystykę po wyplatanie makram. Warto jednak zaznaczyć, że na niektóre z warsztatów trzeba zapisać się wcześniej.  
    • warsztaty „Obrazki z decuopage” poprowadzi Marzena Grzyb // zapisy od 30 sierpnia w Galerii pod Glinianym Aniołem 
    • warsztaty “Jesienne wianki” poprowadzi Anna Szwedzińska // zapisy od 30 sierpnia w Galerii pod Glinianym Aniołem
    • warsztaty „Makramowe bransoletki” poprowadzi Marta Łach // warsztaty otwarte
    • warsztaty „Pożegnanie lata z bibułą” poprowadzi Urszula Kempa  // warsztaty otwarte

To nie wszystko! W trakcie Jarmarku – dokładnie o godzinie 17.00 – odbędzie się wernisaż wystawy „THE FLASHBACK”. Autorką obrazów, które będzie można oglądać jest Martyna Abu Louz -  absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, mieszkanka Lublińca. Oprócz malarstwa, wśród swoich pasji wymienia fotografię, filmowanie i montaż. Inspiracją dla artystki są m.in. William Turner, Zdzisław Beksiński, Frida Kahlo, James McNeill Whistler. Te wpływy rzeczywiście widać w obrazach, które będzie można oglądać na wystawie – warto poświęcić uwagę tym pracom! 

Od 17.30 Jarmarkowi towarzyszyć będzie duet muzyczny Kijas&Wojsyk. Martę Kijas mieszkańcy Lublińca mogą znać z naszej Miejskiej Orkiestry Dętej! Wiktor Wojsyk to pianista i aranżer, który doskonale akompaniuje artystce. Muzycy umilą ostatnie chwile Jarmarku koncertem pełnym przebojów. Dobra zabawa gwarantowana! 

Pełny plan Jarmarku Rękodzieła 2021:
14.00 – 19.00 – stoiska z rękodziełem 
15.00 – 18.00 -  warsztaty „Obrazki z decuopage” poprowadzi Marzena Grzyb
UWAGA! Obowiązują zapisy! I grupa startuje o godz.15.00,  II grupa startuje o godz.17.00 //  zapisy na warsztaty od 30 sierpnia w Galerii pod Glinianym Aniołem

15.00 – 18.00 - warsztaty "Jesienne wianki" poprowadzi Anna Szwedzińska
UWAGA! Obowiązują zapisy! I grupa startuje o godz.15.00,  II grupa startuje o godz.17.00 //  zapisy na warsztaty od 30 sierpnia w Galerii pod Glinianym Aniołem
15.00 – 18.00 - warsztaty „Makramowe bransoletki” poprowadzi Marta Łach 
warsztaty ogólnodostępne 
15.00 – 18.00 - warsztaty „Pożegnanie lata z bibułą” Urszula Kempa 
warsztaty ogólnodostępne 
16 – 18 - animacje Sara Wojtulek (balony, bańki, malowanie twarzy)
17.00 – wernisaż wystawy Martyny Abu Louz „THE FLASHBACK”
17.30 – koncert duet Kijas&Wojsyk

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu