Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Podsumowanie Festiwalu Życia w Kokotku 2021

Podsumowanie Festiwalu Życia w Kokotku 2021

2 września 2021, godz. 10:56
Marcin Szuścik, fot. Wojciech Bociański
Udostępnij: Kopiuj link

W ostatnią niedzielę zakończył się Festiwal Życia w Kokotku. Tydzień spotkań, modlitwy, zabawy i wielu innych doświadczeń. Nie brakowało również cudów.

 

Hasło przewodnie festiwalu, „Wyjdź", wybrzmiewało przez cały tydzień wielokrotnie. Sami uczestnicy, żeby przyjechać do Kokotka musieli zdecydować się na akt wiary – zgodnie z prognozami pogody cały tydzień miał być zimny i deszczowy. I rzeczywiście było zimno oraz mokro, lecz kilka razy wyszło słońce. Pomimo tego uczestnicy nie narzekali na pogodę.

Przez cały tydzień uczestnicy wzięli udział w czterech koncertach, wysłuchali kilku konferencji i świadectw, codziennie przeżywali Mszę świętą. Większość uczestników brała udział w warsztatach.

Jednym z największych zaskoczeń festiwalu, dla uczestników, okazała się niezapowiedziana pielgrzymka. Na wzór Abrahama, którego postać towarzyszyła uczestnikom przez cały tydzień, młodzi zostali zaproszeni do wyjścia bez znajomości celu. Celem ostatecznie okazał się Ośrodek Rehabilitacyjny pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach, gdzie uczestnicy wysłuchali świadectw rodziców dzieci, które przebywały w ośrodku.

Podczas świadectw na zakończenie festiwalu, uczestnicy dzielili się swoim i przeżyciami. Cieszy bogactwo doświadczeń. Warto również wspomnieć o wydarzeniu organizacyjnym, którego nie sposób rozpatrywać inaczej, jak w kategorii Bożej Opatrzności. Drugiego dnia festiwalu odbywało się nabożeństwo Słowa Bożego. Podczas przygotowań do festiwalu organizatorzy planowali zakup Biblii, które zostałyby wręczone uczestnikom w ramach nabożeństwa. Ze względów organizacyjnych nie doszło to jednak do skutku na etapie przygotowań.

Tu jednak zadziałał Pan Bóg. Na godzinę i 10 minut przed nabożeństwem do jednego z organizatorów zadzwoniła osoba mieszkająca w okolicy z informacją, że w namiocie adoracji zostawiła 200 egzemplarzy Ewangelii według św. Łukasza i ma więcej, które może przekazać. 15 minut przed rozpoczęciem liturgii, kilkaset egzemplarzy Ewangelii dotarło na teren festiwalu. Podczas samego nabożeństwa, każdy z uczestników został pobłogosławiony Ewangelią i ze słowami wypowiadanymi przez kapłana „Przyjmij Ewangelię Chrystusa" otrzymywał własny egzemplarz.

Festiwal Życia 2021 w Kokotku na pewno można zaliczyć do udanych. Dla organizatorów teraz przyszedł czas na podsumowania. W październiku ruszą przygotowania do kolejnej edycji, która zaplanowana na termin 4-10.07.2022.

Galeria: Festiwal Życia 2021

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu