Co dalej z budynkiem socjalnym na ul. Klonowej?

Co dalej z budynkiem socjalnym na ul. Klonowej?

7 września 2021, godz. 11:39
Udostępnij: Kopiuj link

Burmistrz miasta Lubliniec wyraził odpowiedź na petycję mieszkańców w sprawie nieprawidłowości funkcjonowania zakładu firmy Makpol Recykling Sp. Z o. o. Dotyczy ona dalszych losów działek nr 1500/129 i 1415/129, na których znajduje się m.in. budynek socjalny.

Mieszkańcy ulic oraz przedsiębiorcy działający w bliskim sąsiedztwie Makpol Recykling złożyli 25 sierpnia 2021 r. skargę na funkcjonowanie zakładu. Jako powód podali emisję odoru śmieci, plagę much, karaluchów oraz gryzoni. Jednocześnie wyrazili sprzeciw odnośnie sprzedaży kolejnych działek firmie Makpol Recykling.

Odpowiedź w tej sprawie wystosował 6 września Burmistrz Lublińca. Czytamy w niej: „… zgodnie ze stanowiskiem jakie wyraziłem podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 30 sierpnia br. budynek mieszkalny i budynki gospodarcze przy ul. Klonowej 46 zostaną rozebrane, po wyprowadzeniu lokatorów do innych lokali na terenie miasta, a przedmiotowe działki nie będą rekomendowane Radzie Miejskiej do sprzedaży. Teren ten zostanie zrewitalizowany oraz obsadzony drzewami i krzewami, a przez to będzie pełnił rolę zieleni izolacyjnej dla terenów mieszkaniowych położonych w sąsiedztwie strefy ekonomicznej.”

W odpowiedzi wymieniono również pozostałe działania, które Burmistrz podjął w tej sprawie:

  • W dniu 10.08.2021 r. – wystąpienie do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, Delegatury w Częstochowie o przeprowadzenie kontroli zakładu w zakresie eksploatacji instalacji, przestrzegania przepisów z zakresu ochrony środowiska oraz decyzji ustalających warunki korzystania ze środowiska.
  • W dniu 05.07.2021 r. – wystąpienie do ww. zakładu o jak najszybsze rozwiązanie kwestii odorów, uciążliwości wynikających ze wzrostu populacji much, prusaków i innych owadów na terenach sąsiadujących z zakładem oraz zaśmiecania terenu przy ul. Klonowej.
  • W dniu 13.07.2021 r. – wystąpienie do Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Katowicach z wnioskiem o rozpatrzenie sprawy zanieczyszczenia plastikowymi odpadami pasa drogowego przy ul. Klonowej.
  • W dniu 16.08.2021 r. – wystąpienie do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach o przeprowadzenie w trybie pilnym kontroli ww. zakładu w związku z rozprzestrzenianiem się owadów.
  • W dniu 26.8.2021 r. – spotkanie z udziałem przedstawicieli zakładów pracy sąsiadujących z zakładem Makpol Recykling Sp. z o. o. oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu celem skoordynowania i zintensyfikowania działań w zakresie likwidacji plagi karaluchów i prusaków w tym rejonie miasta. Dezynfekcja została przeprowadzona 05.09.2021 r.

W stosunku do komunalnego budynku socjalnego podjęto działania polegające na cyklicznym rozstawianiu pułapek na karaluchy i prusaki oraz przeprowadzenie dezynfekcji budynku. Ostatnia dezynfekcja została przeprowadzona 06.09.2021 r.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu