Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Jak Lubliniec do Polski powrócił – widowisko w MDK [GALERIA]

Jak Lubliniec do Polski powrócił – widowisko w MDK

24 września 2021, godz. 8:51
Udostępnij: Kopiuj link

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z bardziej doświadczonymi, lublinieckimi aktorami przygotowała widowisko „Jak Lubliniec do Polski powrócił”. Przedstawienie odbyło się w czwartek 23 września w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu.
 

„Jak Lubliniec do Polski powrócił” to widowisko opowiadające historię III Powstania Śląskiego i powrotu Lublińca do macierzy. Na scenie młodzież poszukiwała odpowiedzi na nurtujące ją pytania dotyczące tych wydarzeń. Były one następnie opowiadane i wyjaśniane przez starszą część obsady. Dawało to możliwość spojrzenia na sytuację zarówno z perspektywy osób młodych, jak i tych bardziej doświadczonych. Na scenie można było zobaczyć tradycyjne stroje ludowe, usłyszeć piosenki związane z tym okresem, czy poznać historię i warunki życia śląskiej ludności. 

Reżyserem widowiska była Agnieszka Raj-Kubat, scenariusz stworzyła Ewa Prandzioch, a za kierownictwo muzyczne odpowiadał Krzysztof Gembała. Wydarzenie zostało przygotowane w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

 

Galeria: Jak Lubliniec do Polski powrócił

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu