Spokój na Podhalu – dlaczego warto wybrać Białkę Tatrzańską

27 września 2021, godz. 11:46
Udostępnij: Kopiuj link

Powodów do odwiedzenia Podhala jest wiele, a najważniejszym z nich są oczywiście Tatry. Choć planowanie urlopu należy do raczej przyjemnych czynności, wiąże się często z intensywnym główkowaniem. Jedną z kwestii, które należy rozstrzygnąć, jest wybór zakwaterowania. Sprawdźcie sami, dlaczego warto zwrócić uwagę na Białkę Tatrzańską w tym kontekście.

W miejscu takim jak Białka Tatrzańska noclegi znaleźć jest nietrudno, gdyż miasto to jest idealnie przystosowane do potrzeb podróżujących po Podhalu. Apartamenty i pokoje położone są zarówno w pobliżu sklepów jak i restauracji, ale z łatwością znajdziemy też takie, które oferują nieco ciszy i bliskość natury. W skrócie, jest to idealne miejsce dla przeróżnych podróżnych, gdyż odpowiada na niemal wszelkie potrzeby turysty zmierzającego w Tatry.

Białka Tatrzańska ma wszystko, czego potrzeba turystom

Wymienianie największych atrakcji Białki Tatrzańskiej należy rozpocząć od stoków na Kotelnicy Białczańskiej. Latem to stolica kolarstwa downhillowego, a zimą przeradza się w narciarski raj. Kilka sztucznie naśnieżanych tras, nowoczesna sieć wyciągów, a także rozbudowana baza gastronomiczna i après-ski - wszystko to składa się w całość, która może konkurować o miano najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce.

Bliskość najwyższych szczytów Tatr również jest kluczowa w całej układance. Co prawda do Tatrzańskiego Parku Narodowego przejechać trzeba ponad 20 kilometrów, aczkolwiek powinno to zająć poniżej 30 minut. Z tego też powodu, zatrzymując się w Białce Tatrzańskiej, unikamy zakopiańskiego zgiełku, ale nie rezygnujemy z sąsiedztwa najpopularniejszych tatrzańskich szlaków.

Ogromną popularnością cieszą się tu termy Bania, które leżą w samym mieście. To duży kompleks basenów termalnych, który dodatkowo oferuje pełne zaplecze odnowy biologicznej i atrakcje dla całej rodziny. W odległości kilku kilometrów od miasta znajdują się też inne termy – słynny ośrodek Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej.

Apartamenty i pokoje w Białce Tatrzańskiej

Baza noclegowa w Białce Tatrzańskiej należy do najnowocześniejszych i obfitujących w najlepsze udogodnienia. Zmodernizowane apartamenty, letniskowe domki i pokoje zapewniają odwiedzającym zarówno wygodę, jak i spokój. Często ich wystrój nawiązuje do lokalnych tradycji i podhalańskiej kultury, a dostępna na miejscu baza gastronomiczna pozwala na kosztowanie tradycyjnych dań zarówno z Podhala, jak i całej Polski, a nawet pochodzących z zagranicy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu