Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Potrącenie rowerzystki w Lublińcu

Potrącenie rowerzystki w Lublińcu

6 października 2021, godz. 7:51
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Do groźnego zdarzenia doszło 4 października na ulicy 11 Listopada w Lublińcu. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z rowerem do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 43-letnia kierująca jednośladem. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożność i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Dla wielu mieszkańców powiatu lublinieckiego jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację. Jest to również znakomity środek komunikacji, którym osoby dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Dodatkowo październikowa, słoneczna pogoda sprzyja amatorom jednośladów. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek 4 października, krótko przed godziną 9 rano dyżurny lublinieckiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty, które miało miejsce na ulicy 11 Listopada w Lublińcu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz służby ratunkowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń  mundurowych wyjaśniających to zdarzenie 40-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego kierująca samochodem osobowym marki Skoda wykonując manewr skrętu w prawo doprowadziła do zderzenia z rowerem. W wypadku ucierpiała kierująca jednośladem, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Dalsze postępowanie prowadzone w tej sprawie wyjaśni wszelkie okoliczności i szczegółowy przebieg tego zdarzenia.

Lublinieccy policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Ci pierwsi powinni podczas zbliżania się do przejść dla pieszych zachować szczególną ostrożność i zdecydowanie zmniejszyć prędkość. Natomiast rowerzyści, w trosce o własne bezpieczeństwo powinni pamiętać, że podczas przejeżdżania przez jezdnię po wyznaczonym przejeździe obowiązani są stosować zasadę szczególnej ostrożności. Przede wszystkim zmniejszyć prędkość, aby kierowca samochodu, zwłaszcza skręcającego w drogę poprzeczną, miał szansę dostrzec rowerzystę z wyprzedzeniem i odpowiednio zareagować.

Komentarze

F
Fabian 6 października 2021, godz. 16:37
Zgłoś
do MagdaKo

Proponowałbym skontaktować się jednak skontaktować z kierowcą skody. Jeśli ci zależy na prowizji od zwiększonego odszkodowania

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu