Czy targ zielny zostanie przeniesiony na targ przemysłowy? Jest odpowiedź kupców

Czy targ zielny zostanie przeniesiony na targ przemysłowy? Jest odpowiedź kupców

13 października 2021, godz. 8:26
Udostępnij: Kopiuj link

Temat przeniesienia targu zielnego na targ przemysłowy pojawił się już wcześniej. Dotychczas była to tylko propozycja Niniwy spółka z.o.o. (zarządcy targowiska przy ul. Targowej). Teraz wpłynęło również stanowisko kupców handlujących na targu zielnym. 

Osoby handlujące na targu zielnym są przeciwni przeniesienia stoisk na targowisko przemysłowe. O sprawie poinformowała zastępca burmistrza Lublińca Anna Jonczyk-Drzymała:

– 35 osób jednoznacznie podpisało się pod taką informacją do burmistrza ze względu na to, że miejsce, w którym odbywa się targ zielny dobrze spełnia oczekiwania osób handlujących i kupujących (…). Te osoby nie widzą możliwości, żeby targ zielny został przeniesiony na targ przemysłowy.

Przypomnijmy, wcześniej do UM wpłynęło pismo od zarządcy targowiska przy ul. Targowej (Niniwa spółka z.o.o.) z prośbą do burmistrza o zastanowienie się nad przeniesieniem targu zielnego na targ przemysłowy:

– Wnioskodawcy argumentują ten pomysł tym, że zmniejszymy korki na przejściach dla pieszych przy rondzie Jana Pawła II, a także udostępnimy targ zielny pod parkingi. Wiemy natomiast, że wiele osób jest nauczonych podjechać samochodem, zapakować ciężki towar i odjechać bezpiecznie w stronę ul. Sobieskiego – informowała wtedy Anna Jonczyk-Drzymała.

Urząd Miejski przyjął informację od kupców handlujących na targu zielnym. Temat nadal będzie analizowany i konsultowany. Na ostateczne rozstrzygnięcie sytuacji trzeba będzie jeszcze poczekać.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu