Areszt za włamania i narkotyki. Lublinieccy kryminalni zatrzymali 26-latka

Areszt za włamania i narkotyki. Lublinieccy kryminalni zatrzymali 26-latka

14 października 2021, godz. 8:43
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy kryminalni ustalili tożsamość i zatrzymali sprawcę włamań i kradzieży, które miały miejsce wiosną na terenie gminy Woźniki. Wartość skradzionych przedmiotów została wyceniona na kwotę ponad 10 tys. złotych. W trakcie policyjnych czynności w miejscu przebywania zatrzymanego policjanci ujawnili także znaczne ilości środków odurzających. Decyzją sądu mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące.

O tym, że żadna sprawa nie zostaje zapomniana, a przestępcy nie mogą czuć się bezkarnie, przekonał się ostatnio pewien mieszkaniec gminy Woźniki. Żmudna i systematyczna praca operacyjna kryminalnych z lublinieckiej komendy pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie 26-latka podejrzanego o liczne włamania i kradzieże, które miały miejsce na terenie gminy Woźniki wiosną tego roku. Sprawca włamywał się do altan ogrodowych, skąd zabierał m.in. sprzęt elektroniczny, a także inne przedmioty będące na ich wyposażeniu.

We wrześniu policjanci z Lublińca dokonali zatrzymania niczego niespodziewającego się mężczyzny. W toku dalszych czynności, w miejscu przebywania zatrzymanego kryminalni odzyskali przedmioty pochodzące z włamań i kradzieży, których łączną wartość osoby pokrzywdzone wyceniły na kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

Dodatkowo w trakcie przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanego mężczyzny stróże prawa ujawnili środki odurzające w postaci amfetaminy oraz plantację krzewów konopi. Łącznie zabezpieczono ponad 5 kilogramów narkotyków oraz narzędzia służące do ich przetwarzania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został doprowadzony do lublinieckiej prokuratury. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów, za które, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę i prokuratora, Sąd Rejonowy w Lublińcu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu