Akcja

Podsumowanie akcji "Znicz 2021" w powiecie lublinieckim

2 listopada 2021, godz. 10:41
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Powoli dobiega końca akcja "Znicz 2021". W tym roku policyjne działania trwają od 29 października do 2 listopada. W tym czasie mundurowi szczególnie dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Do tej pory na drogach powiatu lublinieckiego odnotowano 10 kolizji drogowych, 1 wypadek oraz zatrzymano 4 pijanych kierowców.

Tegoroczna akcja "Znicz 2021" trwa od piątku 29 października, od godziny 6.00 do wtorku 2 listopada. W działania zaangażowani są funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, Komisariatu Policji w Woźnikach i Posterunku Policji w Koszęcinie. Głównym zadaniem mundurowych jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich osób odwiedzających cmentarze oraz dbanie o płynność ruchu na drogach powiatu lublinieckiego, szczególnie w rejonie najczęściej odwiedzanych nekropolii.

W trakcie tegorocznej akcji na drogach powiatu lublinieckiego doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba. Zdarzenie miało miejsce w Zumpach, gdzie 40-letnia kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen potrąciła mężczyznę wykonującego prace drogowe. Poszkodowany został odwieziony przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala w Częstochowie. 

W czasie działań na drogach powiatu lublinieckiego odnotowano do tej pory również 10 kolizji drogowych, z których dwa zdarzenia to kolizje ze zwierzyna leśną. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Pomimo kończącej się akcji "Znicz 2021" stróże prawa apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku, poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, na drodze oświetlonej lub tam gdzie nie ma latarni.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu