Akcja

Podsumowanie akcji "Znicz 2021" w powiecie lublinieckim

2 listopada 2021, godz. 10:41
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Powoli dobiega końca akcja "Znicz 2021". W tym roku policyjne działania trwają od 29 października do 2 listopada. W tym czasie mundurowi szczególnie dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Do tej pory na drogach powiatu lublinieckiego odnotowano 10 kolizji drogowych, 1 wypadek oraz zatrzymano 4 pijanych kierowców.

Tegoroczna akcja "Znicz 2021" trwa od piątku 29 października, od godziny 6.00 do wtorku 2 listopada. W działania zaangażowani są funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, Komisariatu Policji w Woźnikach i Posterunku Policji w Koszęcinie. Głównym zadaniem mundurowych jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich osób odwiedzających cmentarze oraz dbanie o płynność ruchu na drogach powiatu lublinieckiego, szczególnie w rejonie najczęściej odwiedzanych nekropolii.

W trakcie tegorocznej akcji na drogach powiatu lublinieckiego doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba. Zdarzenie miało miejsce w Zumpach, gdzie 40-letnia kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen potrąciła mężczyznę wykonującego prace drogowe. Poszkodowany został odwieziony przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala w Częstochowie. 

W czasie działań na drogach powiatu lublinieckiego odnotowano do tej pory również 10 kolizji drogowych, z których dwa zdarzenia to kolizje ze zwierzyna leśną. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Pomimo kończącej się akcji "Znicz 2021" stróże prawa apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku, poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, na drodze oświetlonej lub tam gdzie nie ma latarni.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu