Nieprawidłowe parkowanie w Woźnikach. Sprawą zajął się dzielnicowy

Nieprawidłowe parkowanie w Woźnikach. Sprawą zajął się dzielnicowy

4 listopada 2021, godz. 12:29
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Liczne sygnały pochodzące głównie od mieszkańców, a dotyczące nieprawidłowego parkowania w rejonie ulicy Koziegłowskiej w Woźnikach spowodowały, że problemem zajął się dzielnicowy mł.asp. Maciej Praski. Problem sygnalizowany był również przez władze miasta Woźniki. W ramach prowadzonego aktualnie planu działania priorytetowego dzielnicowy kontroluje wskazany rejon reagując na przypadki łamania prawa i apeluje o przestrzeganie przepisów dotyczących parkowania. 

Jak pokazała przeprowadzona przez mł. asp. Macieja Praskiego diagnoza, problem nieprawidłowego parkowania pojazdów dotyczy naruszania przez kierujących pojazdami znaku B-36 „zakaz zatrzymywania” na ulicy Koziegłowskiej 4. Przypadki popełniania wykroczeń drogowych najczęściej mają miejsce w godzinach porannych oraz około południowych, przez 7 dni w tygodniu. Z obserwacji dzielnicowego wynika, że niektórzy kierowcy udając się do pobliskiego banku lub restauracji nieprawidłowo parkują swoje pojazdy utrudniając w ten sposób ruch innym uczestnikom ruchu.

Problem parkowania niezgodnego z przepisami na ulicy Koziegłowskiej w Woźnikach często sygnalizowali mieszkańcy i przedstawiciele władz lokalny oraz użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzielnicowy w ramach codziennego obchodu kilkakrotnie w ciągu dnia kontroluje wskazany rejon i zapowiada, że wobec kierujących, którzy lekceważą obowiązujące w tym rejonie przepisy wyciągane będą konsekwencje prawne.

Policja przypomina, że samochód zaparkowany w miejscu objętym zakazem często może stwarzać duże zagrożenie lub znacząco utrudniać ruch innym kierującym. Nie wolno ignorować przepisów i narażać na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Jeśli w pobliżu miejsca, do którego się udajemy nie ma wyznaczonego parkingu lub jest on zajęty pozostawmy swój pojazd nieco dalej, w miejscu dozwolonym, tak by nie łamać przepisów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu