Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Niebezpieczne zdarzenia na drogach powiatu z udziałem nietrzeźwych kierowców

Niebezpieczne zdarzenia na drogach powiatu z udziałem nietrzeźwych kierowców

8 listopada 2021, godz. 10:53
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Nietrzeźwi użytkownicy dróg to niestety wciąż duże zagrożenie na naszych drogach. Często są oni również sprawcami poważnych zdarzeń drogowych. Policjanci nie ustają w działaniach, które mają na celu eliminowanie tych uczestników ruchu drogowego, którzy pomimo licznych apeli i akcji profilaktycznych siadają za kierownicę po alkoholu. Tylko w ostatni weekend stróże prawa zatrzymali trzech amatorów jazdy na "podwójnym gazie".

O tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie na drodze może świadczyć zdarzenie, które miało miejsce w sobotę 6 listopada w Babienicy. Krótko po godzinie 14.00 na ulicy Stawowej 44-letni mieszkaniec gminy Boronów kierując samochodem osobowym marki Volkswagen utracił panowanie nad pojazdem, dachował i uderzył w ogrodzenia dwóch posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna prowadził samochód znajdując sie w stanie nietrzeźwości, w jego organizmie alkomat wykazał ponad promil alkoholu. Dodatkowo usiadł za kierownicą swojego pojazdu nie mając uprawnień do kierowania. Sprawca kolizji został przewieziony do szpitala w Tarnowskich Górach. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Podobna kara grozi zatrzymanemu w piątek w Woźnikach 49-latkowi. Prowadzący kontrole na ulicy Koziegłowskiej policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali osobowego citroena. W trakcie weryfikacji stanu trzeźwości kierującego okazało się, że siedzący za kierownicą mieszkaniec powiatu myszkowskiego prowadził swój pojazd mając w organizmie promil alkoholu. Również i w tym przypadku kierujący odpowie za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień, gdyż jak ustalili policjanci mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Niechlubnym "rekordzistą" okazał się jednak 38-letni mężczyzna, który w niedziele 7 listopada, na jednym z przyblokowych parkingów, przy ulicy Grunwaldzkiej w Lublińcu doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Jak wykazał policyjny alkomat nieodpowiedzialny mieszkaniec Lublińca usiadł za kierownicą swojego suzuki mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu.    

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Nietrzeźwi kierowcy to wciąż duży problem na drogach. Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze dla wszystkich uczestników ruchu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu