Policjanci z Lublińca zatrzymali złodzieja na terenie Częstochowy

Ukradł biżuterię na terenie Olszyny. Zatrzymano go w Częstochowie

18 listopada 2021, godz. 11:35
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Na terenie Częstochowy lublinieccy kryminalni zatrzymali 20-latka pod zarzutem dokonania kradzieży. Jak ustalili śledczy pod koniec października bieżącego roku na terenie Olszyny mężczyzna miał się dopuścić kradzieży biżuterii i wyrobów ze złota na kwotę blisko 7 tys. złotych. Wobec sprawcy prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niespełna czterech dni potrzebowali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu aby namierzyć i zatrzymać sprawcę kradzieży biżuterii, która miała miejsce 30 października w Olszynie. Jak ustalili śledczy sprawca, wykorzystując nieuwagę mieszkańców, którzy przebywali na podwórku z tyłu posesji, wszedł do domu przez niezamknięte drzwi wejściowe i dokonał kradzieży biżuterii, zegarków i innych wartościowych przedmiotów. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na blisko 7 tys. złotych.

Od samego początku nad sprawą pracowali kryminalni z lublinieckiej komendy. Intensywne czynności przeprowadzone w sprawie, a także istotne dla sprawy informacje przekazane przez mieszkańców Olszyny pozwoliły na szybkie wytypowanie sprawcy kradzieży, którym okazał się 20-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna został zatrzymany 3 listopada na terenie Częstochowy, a następnie trafił do lublinieckiej komendy, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Jak ustalili policjanci prowadzący sprawę zatrzymany 20-latek miał na sumieniu podobne przestępstwo, którego miał się dopuścić wcześniej na terenie gminy Woźniki. Wobec zatrzymanego mieszkańca Częstochowy prokurator zastosował poręczenie majątkowe. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o czujność i prawidłowe zabezpieczanie swojego mienia w tym zamykaniu na klucz drzwi do naszych domów i mieszkań. Bardzo ważne jest również zwracanie uwagi na osoby obce zauważone w rejonie miejsca naszego zamieszkania. Dotyczy to również samochodów nienależących do okolicznych mieszkańców, a zaparkowanych lub przejeżdżających wolno w pobliżu posesji.

Policja przypomina:

  • Zawsze zamykaj na klucz drzwi wejściowe do domu czy mieszkania. Miejsce, gdzie zgromadzony jest cały dorobek życia jest łakomym kąskiem dla przestępców chcących je splądrować.
  • Jeśli wyjeżdżasz na dłużej, w miarę możliwości przekaż klucze komuś bliskiemu, zaufanemu sąsiadowi lub przyjacielowi, aby ten doglądał domu czy mieszkania oraz poproś go, by zbierał ulotki reklamowe spod drzwi, wieczorem zaś zapalił światło.
  • Najbardziej narażone na włamania poprzez drzwi balkonowe są mieszkania umieszczone na parterze, warto pomyśleć o zamontowaniu w nich dodatkowych zabezpieczeń – rolet antywłamaniowych, krat, dobrych klamek czy zasuwek.
  • Wychodząc z domu, nawet na krótko, zamknij wszystkie okna i drzwi, także piwniczne i inne, przez które złodziej może dostać się do mieszkania.

Pamiętajmy, że najlepszą ochroną przed złodziejem czy włamywaczem jest nasza czujność i rozwaga, a także wzajemna pomoc sąsiedzka.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu