Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty na

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty między Pawonkowem a Kośmidrami

24 listopada 2021, godz. 12:54
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy kryminalni pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w na terenie gminy Pawonków. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na odcinku drogi pomiędzy Pawonkowem a Kośmidrami doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerzystą. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierujący rowerem zmarł.

Do wypadku doszło w środę rano, na odcinku drogi pomiędzy Pawonkowem a Kośmidrami. W tragicznym zdarzeniu uczestniczyła mieszkanka gminy Pawonków kierująca samochodem osobowym marki Seat oraz 57-letni rowerzysta. Niestety, mimo podjętej reanimacji i udziału w akcji śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego życia mężczyzny nie udało się uratować.

Czynności na miejscu wypadku prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki dokonali szczegółowych oględzin miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli materiał dowodowy. Wszczęte w tej sprawie śledztwo wyjaśni możliwe przyczyny i dokładne okoliczności drogowej tragedii.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. W trudnym okresie jesienno-zimowym kierujący samochodami i jednośladami muszą dostosować prędkość i technikę jazdy do warunków panujących na drodze, a także zadbać o to by być widocznym na drodze. Przed wyjazdem zweryfikujmy stan oświetlenia naszego pojazdu i zadbajmy o dobrą widoczność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na niechronionych uczestników ruchu drogowego, gdyż to właśnie ta grupa jest narażona na poważne skutki zdarzeń drogowych. Policjanci przypominają również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Komentarze

J
Juliusz 26 listopada 2021, godz. 5:28
Zgłoś
Do Sępa

a gdzie sęp ubezpieczeniowy który prosi o kontakt z rodziną rowerzysty?

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu