Kradli szyny kolejowe w Lublińcu. Zatrzymała och policja

Kradli szyny kolejowe w Lublińcu. Zatrzymała ich policja

26 listopada 2021, godz. 7:29
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Dzielnicowi z Lublińca wraz z policjantami z Tarnowskich Gór zatrzymali 5 sprawców kradzieży elementów infrastruktury kolejowej z terenu składowiska przy ulicy Plebiscytowej w Lublińcu. W momencie zatrzymania w pojedzie należącym do przestępców mundurowi ujawnili fragmenty szyn kolejowych o wartości 1,7 tys. złotych. Skradziony łup miał trafić do skupu złomu.

W niedzielę 21 listopada, około godziny 18.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymał informację o podejrzanych pojazdach zaparkowanych w pobliżu składowiska elementów infrastruktury kolejowej położonego przy ulicy Plebiscytowej w Lublińcu. Najbliżej wskazanego miejsca, służbę tego dnia pełnił patrol złożony z dzielnicowych i to właśnie oni, jako pierwsi zjawili się na miejscu interwencji. Na widok zbliżającego się radiowozu, grupa osób przebywających w rejonie składowiska rzuciła się do ucieczki. Po krótkim pościgu, mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców Bytomia w wieku 33 i 38 lat. W samochodzie zatrzymanych policjanci znaleźli skradzione elementy infrastruktury kolejowej o wartości 1,7 tys. złotych. 

O kradzieży w Lublińcu natychmiast poinformowane zostały sąsiednie jednostki Policji. Jeszcze tego samego wieczora policjanci z Tarnowskich Gór dokonali zatrzymania pozostałych trzech osób biorących udział w kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Jak się okazało wszystkie osoby biorące udział w kradzieży były mieszkańcami Bytomia. Wszyscy również trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia śledczy przedstawili zatrzymanym zarzut dokonania kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu