news

Kulturalny prezent pod choinkę – „Pomoc domowa” na scenie MDK Lubliniec

30 listopada 2021, godz. 7:33
MDK Lubliniec, fot. Sebastian Mul, Gdyńskie Centrum Kultury
Udostępnij: Kopiuj link

Doskonała komedia omyłek francuskiego dramaturga, Marca Camolettiego, „Pomoc domowa” w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Różnorodności wkrótce w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu.

Jedno mieszkanie, dwie sypialnie, mąż, żona, kochanek, kochanka... i w tym wszystkim pomoc domowa. To musi być zapowiedź prawdziwej farsy, która potrafi rozbawić do łez. Już od 1 grudnia w MDK rusza sprzedaż biletów na fenomenalny spektakl „Pomoc domowa”, który może stać się doskonałym prezentem pod choinkę. 

Nadia, to pełna uroku pomoc domowa. Jest nie tylko bardzo obowiązkowa, ale także spostrzegawcza i ma swoje zdanie. Pewien niefortunny plan małżonków sprawia, że staje się ona świadkiem miłosnego labiryntu i powierniczką głęboko skrywanych sekretów. W dodatku w dziwnych okolicznościach zaczyna znikać alkohol, co przyczynia się do kolejnych nieporozumień i boleśnie do obnażania słabości głównych bohaterów.

Autor sztuki, Marc Camoletti jest znakomitym dramaturgiem, mistrzem fars i komedii teatralnych. Jego słynny „Boeing Boeing” został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „najczęściej wystawiana sztuka francuska”. „Pomoc domowa” to kolejny spektakl, który odniósł olbrzymi sukces i doczekał się wielu realizacji na całym świecie, również w Polsce. Obecnie możemy zobaczyć go w wersji przygotowanej przez grupę warsztatową Bałtyckiego Teatru Różnorodności, w której reżyserem jest Tomasz Podsiadły. 

10 lutego 2022 r. o godz. 19.00 sztuka zagości również na scenie MDK Lubliniec. Bilety do nabycia w kasie kina oraz na stronie www.bilety.mdk.lubliniec.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu