30 tys. szczepionek w punkcie utworzonym przez Szpital Powiatowy w Lublińcu

W punkcie utworzonym przez Szpital Powiatowy w Lublińcu podano już 30 tys. szczepionek

30 listopada 2021, godz. 14:33
Udostępnij: Kopiuj link

Punkt szczepień utworzony przez Szpital Powiatowy w Lublińcu podał 30 000 szczepionek. Osobą, która otrzymała "jubileuszową" dawkę był Henryk Koziołek z Lublińca - poinformowało Starostwo Powiatowe.

- Serdecznie dziękuję całemu zespołowi – z jego koordynatorem – panią Iloną Kasprowicz na czele - za przeprowadzenie już 30 000 szczepień. Doceniam trud i poświęcenie wszystkich osób tu pracujących. W początkowym okresie – w dwóch punktach szczepień - szczepionych było ok. 1700 osób tygodniowo, obecnie wykonywanych jest ok. 600 szczepień i są to w większości trzecie dawki - mówił Włodzimierz Charchuła, dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu

W województwie śląskim liderem pod względem największego odsetka w pełni zaszczepionych osób są Bobrowniki w powiecie będzińskim (61,8%), na drugim miejscu plasuje się stolica regionu – Katowice z wynikiem 61,6%. Na terenie powiatu lublinieckiego najlepiej wygląda sytuacja w Lublińcu – 51,4% w pełni zaszczepionych, na drugim miejscu uplasowała się gmina Herby - 49,7%, a na trzecim Koszęcin (47,8%). Gmina Pawonków i gmina Ciasna to tylko 36,2% w pełni zaszczepionych mieszkańców - podało Starostwo.

We wtorek 30 listopada odnotowano w Polsce 19 074 nowych zakażeń, z  czego 33 z nich w powiecie lublinieckim. Pełny raport koronawirusowy można znaleźć TUTAJ.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu