Prowadził motorower mając ponad 2 promile

Prowadził motorower mając ponad 2 promile

6 grudnia 2021, godz. 12:10
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W ostatnich dniach, dzięki informacji pochodzącej od jednego z uczestników ruchu policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało 32-letni mieszkaniec Lublińca prowadził motorower mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Prawidłowa reakcja świadka pomogła zatrzymać kolejnego nietrzeźwego kierującego. W środę 1 grudnia, tuż przed godziną 19.00 oficer dyżurny lublinieckiej komendy Policji otrzymał informację, że w miejscowości Jawornica, po drodze ma się poruszać prawdopodobnie pijany motorowerzysta.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia osoby zgłaszającej. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego do kontroli 32-latka wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W trakcie czynności okazało się również, że mężczyzna wsiadł na motorower pomimo obowiązującego go aktywnego, sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, a na dodatek jego pojazd nie posiadał aktualnego ubezpieczenia. Wobec tego pojazd sprawcy został odholowany na policyjny parking, a mundurowi o zaistniałej sytuacji powiadomili Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Za tak rażące lekceważenie obowiązujących przepisów mieszkaniec Lublińca wkrótce będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Należy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja świadka czy uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec drogowej tragedii.

Policjanci apelują, aby każdy z nas reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Informację, nawet anonimowo można przekazać pod numerem telefonu 112. Policjanci sprawdzają każdy taki sygnał.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu