Prowadzili samochód pomimo zakazu sądowego. Zatrzymała ich policja

Prowadzili samochód pomimo zakazu sądowego. Zatrzymała ich policja

23 grudnia 2021, godz. 7:42
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Bardzo często policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby kierujące pojazdami mechanicznymi pomimo ciążącego na nich wyroku sądu o zakazie prowadzenia samochodów. Tym razem mundurowi z Lublińca zatrzymali dwóch takich kierujących. Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

We wtorek 21 grudnia, krótko po godzinie 16.00 w miejscowości Ligota Woźnicka funkcjonariusze "drogówki" zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Fiat. Już na początku czynności, mundurowi wyczuli zapach alkoholu od mężczyzny siedzącego za kierownicą. Badanie alkomatem wykazało, że 54-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego prowadził swój pojazd znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu jego danych personalnych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez Sądy Rejonowe w Myszkowie i Częstochowie. Za tak rażące naruszenie obowiązujących przepisów wkrótce mężczyzna ponownie stanie przed sądem. Złamanie sądowego zakazu jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za podobne przestępstwo wkrótce odpowie zatrzymany również we wtorek 44-letni mieszkaniec Lublińca. Mężczyzna pomimo posiadania aktywnego sądowego zakazu poruszał się swoim audi po ulicach Lublińca.

Policja przypomina, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu