Ruszają nominacje kandydatek do Kapelusza Edyty 2022

Ruszają nominacje kandydatek do Kapelusza Edyty 2022

8 lutego 2022, godz. 13:01
Udostępnij: Kopiuj link

Do 4 marca 2022 r. do godz. 13.00 można przesyłać nominacje kandydatek do nagrody Kapelusza Edyty 2022. Zostanie nią uhonorowana lublińczanka za szczególne osiągnięcia. 

Szczegółowych informacji udziela Urząd Miejski w Lublińcu:

„Aby dokonać zgłoszenia, należy wypełnić poniższy formularz i przesłać go elektronicznie wraz z klauzulą RODO (skany dokumentów) na adres: biuro@lubliniec.pl. Formularz można wysłać również pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miejski w Lublińcu, ul. Paderewskiego 5, 42-700 Lubliniec (decyduje data wpływu do Urzędu).

Do formularza prosimy dołączyć również 6 zdjęć kandydatki, które będą wykorzystane do przygotowania prezentacji podczas uroczystego wręczenia nagrody oraz w relacjach z tego wydarzania, opracowanych przez Urząd Miejski w Lublińcu, umieszczonych w gazecie samorządowej „Nowiny Lublinieckie”, a także w mediach społecznościowych. Zgłoszenia w innej formie nie będą przyjmowane.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 4 marca 2022 roku, do godziny 13.00!!!

Każdy z nas zna kobiety, które swoją postawą, wartościami i zaangażowaniem w codzienne obowiązki sprawiają, że świat staje się lepszy, a szara rzeczywistość nabiera ciepłych barw. Kapelusz Edyty to nagroda, która nawiązuje do wyjątkowej osobowości patronki naszego miasta – nie tylko słynnej filozof, doktorantki Edmunda Husserla, karmelitanki kanonizowanej przez papieża Jana Pawła II, ale również zwyczajnej kobiety - nauczycielki, miłośniczki literatury, tańca i górskich wycieczek, która mimo wytężonej pracy naukowej potrafiła znaleźć czas dla rodziny i przyjaciół.

Nagroda specjalna przyznana zostanie lublińczance za szczególne osiągnięcia w działalności kulturalnej, edukacyjnej, prozdrowotnej, społecznej itp., która żyje i pracuje z pasją, z myślą o innych, kierując się uniwersalnymi wartościami etycznymi. Chcemy wyróżnić kobietę, która motywuje innych do podejmowania nowych wyzwań oraz udowadnia, że każdy może osiągnąć „niemożliwe”.”

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie lubliniec.eu.

- W tym roku staramy się, żeby nagrodą w konkursie była statuetka, która już na dłużej pozostanie jako symbol nagrody Kapelusza Edyty przegotowana przez pana Stanisława Kilareckiego – autora rzeźby małej Edytki na fontannie na płycie rynku – poinformowała zastępca burmistrza Lublińca Anna Jonczyk-Drzymała.

Wiceburmistrz dodała również, że jeśli pandemia na to pozwoli, wręczenie nagrody odbędzie się na planowanej przez UM i MDK w Lublińcu „Lublinieckiej Gali Kobiet”.

Komentarze

L
Lubliniczanin 10 lutego 2022, godz. 0:35
Zgłoś

"kierując się uniwersalnymi wartościami etycznymi"??? Edyta Stein kierowała się wartościami etycznymi, które jasno wynikały z moralności opartej na Dekalogu i nauce Nowego Testamentu. Nie rozmydlajcie prawdy... Czyżby była to furtka do wylansowania jakiejś tęczowej / blyskawicowej / wyzwolonej / itp. kobiety, która będzie wyznawała "uniwersalne wartości etyczne", czyli takie które promuje pani wice burmistrz i jej bliscy współpracownicy?

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu