Dlaczego warto zabezpieczać rower przy stojaku? Policjanci odzyskali skradziony jednoślad

Dlaczego warto zabezpieczać rower przy stojaku? Policjanci odzyskali skradziony jednoślad

21 marca 2022, godz. 14:19
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru, która miała miejsce 14 marca. Jednoślad został skradziony na terenie centrum przesiadkowego przy ul. Paderewskiego w Lublińcu. Ostatecznie rower wrócił do właściciela.

Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu opisuje całe wydarzenie:

14 marca do oficera dyżurnego lublinieckiej komendy Policji zgłosił się mieszkaniec Lublińca informując, że ktoś dokonał kradzieży jego roweru. Według relacji mężczyzny niezabezpieczony jednoślad został skradziony ze stojaka rowerowego na terenie centrum przesiadkowego przy ulicy Paderewskiego w Lublińcu. W związku ze znaczną wartością skradzionego mienia, od początku sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Zebrany w postępowaniu materiał dowodowy, w tym zapis monitoringu, a także dobra znajomość środowiska przestępczego dała efekt w postaci szybkiego namierzenia złodzieja. Dwa dni później, na jednej z ulic miasta kryminalni zatrzymali 24-letniego mężczyznę odpowiadającego za kradzież roweru. W tym samym dniu stróże prawa odzyskali także skradziony jednoślad, który wrócił do swojego właściciela. Teraz prowadzący sprawę śledczy ustalają czy zatrzymany 24-latek ma na koncie więcej podobnych przestępstw. Według obowiązujących przepisów za kradzież, sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu