Sposób na dodatkowe środki finansowe dla firm

Sposób na dodatkowe środki finansowe dla firm

24 marca 2022, godz. 8:21
Materiał zewnętrzny, fot. pixabay.com
Udostępnij: Kopiuj link

Małe firmy najczęściej borykają się z problemem ograniczonego budżetu, dlatego każda forma bezzwrotnej dotacji będzie bardzo mile widziana. Dodatkowe fundusze są na wyciągnięcie ręki, można skorzystać ze środków UE i z polskich dofinansowań. Wolna gotówka pozwala na rozwój biznesu, a to z kolei zwiększa szanse na wzrost sprzedaży. Nie można jednak inwestować środków, jeśli się ich nie ma. Na szczęście są rozmaite dofinansowania dla firm, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek, aby móc się starać o ich przyznanie. Możliwe jest także skorzystanie z pomocy doświadczonych profesjonalistów, którzy zajmują się formalnościami i pomogą w zdobyciu dotacji. 

Nowe możliwości rozwojowe dzięki dofinansowaniom dla firm

Jednym z największych problemów mikro przedsiębiorstw jest brak funduszy. Zanim firma zacznie przynosić zyski, trzeba w nią zainwestować. Trudno jednak mówić o rozwoju, jeśli trzeba borykać się z ograniczeniami dotyczącymi środków finansowych. Na szczęście może to zostać zmienione, z pomocą przychodzą rozmaite dotacje dla firm. Mają one postać bezzwrotnych form wsparcia. Obecnie już nawet osoby chcące założyć firmę mogą starać się o przyznanie dofinansowania, w tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek w państwowym urzędzie pracy. Trzeba najpierw spełnić pewne wymogi uzyskania dotacji, są one zawarte w wewnętrznym regulaminie urzędu. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony i otrzyma się środki, to należy przeznaczyć je na cele wskazane w złożonym dokumencie. Konieczne jest także nieprzerwane prowadzenie firmy przez minimum rok. Dostępne są również dotacje na rozwój firmy z urzędu pracy.

Dofinansowanie na szkolenia pracowników

Świetną opcją jest dofinansowanie szkoleń, aby podnosić swoje kwalifikacje. Nie brakuje też unijnych dotacji na założenie firmy. W celu otrzymania dofinansowania trzeba zacząć od znalezienia informacji o naborze. Kolejnym etapem będzie zapoznanie się z kryteriami i procedurami przyznawania dotacji. Bardzo ważne jest prawidłowe wypełnienie wniosku, stworzenie biznesplanu, przygotowanie niezbędnej dokumentacji, zadeklarowanie wkładu własnego. Wszystkim tym może zająć się firma zewnętrzna, Warto skorzystać z usług doświadczonych profesjonalistów, którzy pomagają w pozyskiwaniu dotacji. Służą fachowym doradztwem, odznaczają się zacięciem i zaangażowaniem. Przeprowadzą przez cały proces, dzięki czemu wszystko zakończy się powodzeniem. Na koniec należy zabezpieczyć dotację i wydać otrzymane środki zgodnie z zaleceniami umowy. Przedsiębiorca musi dokonać rozliczenia projektu, na wszystko trzeba mieć odpowiednią dokumentację.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu