Nawadnianie kropelkowe

Nawadnianie kropelkowe

25 marca 2022, godz. 13:01
Materiał zewnętrzny, fot. unsplash.com
Udostępnij: Kopiuj link

Zarówno przewody, jakiej linie kroplujące i emitery stanowią niezbędne elementy systemu nawadniającego. Warto wiedzieć również o tym, że nawadnianie kropelkowe jest łatwe w montażu i z powodzeniem możemy sobie poradzić z tym samodzielnie. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wybranie gotowego kompletu elementów, instalacja będzie przebiegała jeszcze łatwiej i intuicyjnej. Ponadto musimy wspomnieć o tym, że tego rodzaju automatyczny system nawadniania świetnie sprawdzi się w przypadku podlewania rabat, sadów, krzewów, drzew, żywopłotów czy nawet warzywniaków. Do wyboru mamy tutaj na przykład linie kroplujące, nawadniający wąż kroplujący, nawadniający wąż pocący czy popularne taśmy kroplujące.

Nawadnianie kropelkowe i różne możliwości

Zacznijmy od taśm kroplujących. Warto wiedzieć o tym, że znajdują one zastosowanie do nawadniania pól uprawnych i świetnie sprawdzają się podczas upraw sezonowych, roślin jednorocznych oraz dwuletnich. Nawadnianie kropelkowe przy użyciu taśmy kroplującej ma sporo zalet, a wymienić tutaj należy cienkie ścianki, które są elastyczne i tym samym umożliwiają nam zarówno wielokrotne rozwijanie, jak i zwijanie. Jeżeli chcemy kupić linie kroplujące, również bez problemu możemy znaleźć wiele ciekawych ofertach w marketach budowlanych i ogrodowych. Najpopularniejsze są linie kroplujące z kompensacją ciśnienia lub bez, dzięki czemu nawadnianie kropelkowe jest naprawdę owocne. Warto wiedzieć o tym, że kompensacja ciśnienia równoważy wypływ wody ze wspomnianych wcześniej emiterów, które są umieszczone na drugim przewodzie i zazwyczaj jest to powyżej 70 cm bieżących. Jeżeli chodzi o linie kroplujące bez kompensacji możemy zdecydować się na takie rozwiązanie na przykład do żywopłotów. Wspomnieliśmy jednego tym, że chodzi tutaj między innymi o długość, dlatego jeżeli nasz żywopłot posiada dłuższą długość niż 100 cm lepszym rozwiązaniem będą linie kroplujące z kompensacją ciśnienia. Podobnie należy kierować się wyborem linii kroplującej w przypadku nawadniania rabat i sadów. Dzięki temu możemy wybrać w pełni dostosowane nawadnianie kropelkowe do naszych roślin oraz działki. Wspomnieliśmy także o nawadniającym wężu kroplujący, a warto wiedzieć o nim to, że wyposażony został w kroplowniki rozmieszczone w różnych odległościach i świetnie nadaje się do nawadniania wszelkich upraw owocowych oraz kwiatów. Ten wąż pozostaje rozłożony na ziemi i działa dość prosto. Otóż przepływająca przez niego woda wypływa przez otwory i od razu wsiąka w grunt. Warto wiedzieć także o tym, że do kupienia znajdziemy różnego rodzaju węże kroplujące, które są zarówno długie jak i wydajne. Należy pamiętać o tym, by nawadnianie kropelkowe dobrać bezpośrednio do naszych roślin oraz powierzchni ogrodu. Nawadnianie kropelkowe wiąże się także z nawadniającym wężem pochodzącym, kto jego działanie jest zazwyczaj podobne.

Dlaczego warto zdecydować się na nawadnianie kropelkowe?

W związku z tym, że ostatnie lata weryfikują nasze uprawy, a coraz częstsze są susze, podwyżki cen wody i konieczność zaoszczędzenia czasu wymuszają na nas różnego rodzaju rozwiązania. Dlatego też nawadnianie kropelkowe stałeś ergonomicznym sposobem na podlewanie roślin, które cieszy się ogromną popularnością. Świetnie sprawdzi się ona wśród ogrodników i sadowników, ale również właściciele przydomowych ogrodów i ukwieconych balkonów mogą liczyć na to rozwiązanie. Nawadnianie kropelkowe jest także dobrą metodą nawodnienia naszego sadu, grządek czy też ogrodów.

Na czym polega nawadnianie kropelkowe?

Nawadnianie kropelkowe stało się popularne już kilka lat temu i niewątpliwie zainteresowanie tym rozwiązaniem ciągle rośnie. Pozwala ona na lepsze nawodnienie naszego ogrodu, a tym samym ustawienie pielęgnacji roślin bez względu na miejsce w którym rosną. Nawadnianie kropelkowe bywa niezawodne w przypadku plantacji ogrodu, sadu, czy także doskonale sprawdzi się w ogrodzie. Ten automatyczny system dozujący wodę w formie małych kropel stanowi naprawdę doskonały pomysł zarówno przy większych jak i mniejszych plantacjach. Trzonem tutaj jest rura zasilająca, która zakończona pozostaje dwojakim ujściem wody i możemy tutaj wybrać kroplownik lub minizraszacz.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu