Truskawki pnące - zdobądź smak lata na balkonie z sadzonkami truskawek

Truskawki pnące - zdobądź smak lata na balkonie z sadzonkami truskawek

28 września 2023, godz. 11:50
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Sadzonki truskawek wieloletnich

Truskawki wieloletnie to różnorodna grupa roślin o wspaniałym smaku i aromacie. Jedną z najbardziej popularnych odmian są truskawki pnące (zwisające), które są doskonałym wyborem dla osób posiadających ogród lub balkon. Ich wygląd jest niezwykle efektowny, a smak i zapach dorównują tradycyjnym odmianom truskawek. W artykule dowiesz się więcej o sadzonkach truskawek oferowanych przez internetowy sklep ogrodniczy Niezłe Ziółko oraz sklep dla klientów zagranicznych Setzlingeonline.de, w którym sadzonki truskawek znajdziesz w zakładce klettererdbeeren – setzling.

Truskawki pnące - idealne rośliny na balkon

Truskawki pnące są idealne do uprawy na balkonie, tarasie lub patio. Ich długie rozłogi powodują, że rośliny wyglądają jak pnącza i dają dekoracyjny efekt na balkonowej aranżacji. Można je sadzić zarówno pojedynczo, jak i w pojemnikach wraz z innymi roślinami. Te nieco wydłużone owoce, o długości od 3 do 5 cm, są doskonałe zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i na przetwory. Są słodkie, aromatyczne i intensywnie czerwone, co czyni je idealnymi na soki, ciasta, dżemy i marmolady.

Wymagania dotyczące uprawy

Truskawki pnące niezależnie od swojej nazwy nie są prawdziwymi pnączami. W rzeczywistości wytwarzają one wiele rozłogów, które sprawiają, że rośliny wyglądają jak pnącza. Jednak niezbędne jest zapewnienie im podparcia, do którego będą mogły się wspinać. Słoneczne i odsłonięte stanowisko jest najlepsze dla tych roślin. Wymagają one również regularnego podlewania, zwłaszcza jeśli rosną w silnie nasłonecznionym miejscu. Optimum to podlewanie nawet 2 razy dziennie.

Kupuj kwalifikowane sadzonki truskawek

Sadzonka truskawki wieloletniej oferowana przez sklep ogrodniczy Niezłe Ziółko jest wysyłana w doniczce P9-P10. Te truskawki są idealne do hodowli w donicach na balkonach, tarasach lub patio, ale również w ogrodzie. Jeśli nie masz możliwości powieszenia donicy, możesz zapewnić im miejsce, do którego będą mogły się piąć, na przykład przy płocie. Zalecamy posadzenie przynajmniej 3 sadzonek truskawek w donicy o pojemności 10L.

Odmiany i dostępność

Truskawki wieloletnie są roślinami wiecznie owocującymi, kwitnącymi i owocującymi od czerwca do października. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się smakiem lata przez długi okres. Odmiany truskawek oferowane przez sklep ogrodniczy Niezłe Ziółko są starannie wyselekcjonowane, zdrowe i mają wyjątkowy aromat. To kwalifikowane sadzonki truskawek, które gwarantują plenny i smaczny plon.

Zamówienie i dostawa

Dodatkowo, sklep Setzlingeonline.de oferuje dostawę do klientów zagranicznych, co sprawia, że sadzonki truskawek wieloletnich są dostępne dla każdego, niezależnie od lokalizacji.

Truskawki pnące są wspaniałym wyborem dla osób posiadających balkon lub ogród. Ich dekoracyjny wygląd, smak i aromat sprawiają, że są one niezastąpione w letniej kuchni. Dzięki sklepowi ogrodniczemu Niezłe Ziółko i sklepowi dla klientów zagranicznych Setzlingeonline.de sadzonki truskawek wieloletnich są dostępne dla Ciebie. Skorzystaj z okazji i posadź swoje własne aromatyczne truskawki na balkonie, tarasie lub w ogrodzie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu