a klasa

Keratynowe prostowanie włosów - zalety i efekty zabiegu

4 maja 2022, godz. 7:47
fot. shutterstock
Udostępnij: Kopiuj link

Wysoka wilgotność powietrza jest dla posiadaczek kręconych czy niesfornych włosów prawdziwą zmorą. Uzyskanie gładkiej tafli graniczy wówczas z cudem. Istnieje jednak prosty sposób, by z podatnych na kręcenie kosmyków uzyskać idealnie proste, a co najważniejsze niepuszące się włosy. Keratynowe prostowanie od wielu lat zyskuje na coraz większej popularności. Na jakie efekty możemy liczyć po wykonaniu zabiegu? Kiedy prostowanie keratynowe się nie sprawdzi? Poznaj wszystkie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące prostowania keratynowego.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem pielęgnacyjnym. W wyniku dostarczenia kosmykom ogromnej ilości składników odbudowujących i odżywczych stają się one proste i gładkie. Warto zaznaczyć, że celem tego zabiegu jest odbudowa struktury włosa, skutkiem ubocznym z kolei są właśnie proste włosy. Keratyna jest naturalnym budulcem naszych włosów. Gdy jej brakuje, stają się łamliwe, puszące i niesforne. W zależności od wybranego preparatu do keratynowego prostowania sam proces wykonywania zabiegu może przebiegać na różne sposoby.

Keratynowe prostowanie włosów - efekty

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który natychmiastowo odmienia nasze włosy. Spektakularne efekty zaobserwujemy w szczególności na kręconych, niesfornych, puszących się włosach.

Keratyna sprawia, że włosy stają się:

  • wygładzone,
  • sprężyste,
  • lśniące,
  • odżywione.

Po zabiegu keratynowego prostowania możemy zapomnieć o puszeniu się włosów, nawet w dni, gdy wilgotność powietrza jest bardzo wysoka.

Keratynowe prostowanie włosów - jak długo się utrzymuje?

To, jak długo efekty keratynowego prostowania utrzymują się na naszych włosach, uzależnione jest od wielu czynników. Najważniejsze to:

  • struktura i typ naszych włosów,
  • preparaty wykorzystane do keratynowego prostowania włosów,
  • produkty stosowane po zabiegu.

Aby dłużej cieszyć się z efektów keratynowego prostowania, warto zaopatrzyć się w szampon i odżywkę dedykowaną do włosów po tym zabiegu.

Czy keratynowe prostowanie włosów jest bezpieczne?

Choć keratynowe prostowanie ma ogromną szerzę zwolenników, pojawiają się także pojedyncze głosy  wskazujące, że zabieg ten nie przynosi efektów, czy nawet jest niebezpieczny.

Aby keratynowe prostowanie było w pełni bezpieczne, przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować się z fryzjerem przeprowadzającym zabieg. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest najczęściej ciąża.

Brak efektów czy wręcz pogorszenie stanu włosów po keratynowym prostowaniu mogą z kolei wynikać z nieodpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Pamiętaj również, by wybierać specjalistę, który dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu