Stop przemocy wobec seniorów – nowy projekt MOPS Lubliniec

Stop przemocy wobec seniorów – nowy projekt MOPS Lubliniec

30 maja 2022, godz. 8:50
inf. nadesłana: MOPS Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu informuje, że w ramach Programu „Wspieranie jednostek Samorządu Terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” w konkursowej procedurze Ministra Rodziny i Polityki Społecznej uzyskał dofinansowanie do Projektu: „Stop przemocy wobec seniorów”.

Potrzeba realizacji projektu z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie kierowanego do osób starszych wynika ze wzrastającej liczby seniorów w polskim społeczeństwie, także w Lublińcu oraz ze statystyk potwierdzających narastanie zjawiska stosowania przemocy domowej wobec seniorów.

Pandemia COVID - 19 oraz wojna tocząca się za naszą wschodnią granicą to czynniki znacznie obniżające kondycję psychiczną seniorów, które wręcz wymuszają podejmowanie działań przyczyniających się do poprawy zdrowia psychicznego seniorów, szczególnie tych, którzy zagrożeni są wymienionymi formami przemocy – informuje MOPS Lubliniec.

Wiele działań realizowanych będzie w celu pobudzenia ich aktywności, podniesienia i wzmocnienia kompetencji społecznych, a w efekcie podniesienia poczucia własnej wartości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. 

Wszystkie działania wymienione poniżej realizowane będą od czerwca do końca roku na terenie Lublińca:

  • Lokalna Kampania Społeczna „STOP PRZECIW PRZEMOCY WOBEC SENIORÓW” realizowana podczas IV edycji Miejskiego Projektu Streetworkingowego ”Lubliniec – miasto dobrych emocji”,
  • Terapia Metodą Tomatisa, której efektem będzie poprawa jakości życia psycho-emocjonalnego,
  • Poradnictwo specjalistyczne i warsztaty terapeutyczne oraz informacyjne,
  • Warsztaty dla uczniów lublinieckich szkół z zakresu przeciwdziałania przemocy w ramach Miejskiej Kampanii „Biała wstążka”,
  • Organizacja seminarium „Bezpieczna jesień życia” połączonego z zakończeniem projektu w ramach Miejskiej Kampanii „Biała wstążka”.

Serdecznie zapraszamy lublinieckich seniorów zainteresowanych udziałem w projekcie i prosimy o kontakt z DDP „Klub Seniora”, tel. 34 351 17 40, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu