Tor rowerowy „pumptrack” na Unii. Kiedy zostanie zrealizowany?

Tor rowerowy „pumptrack” na Unii – trzeba wykonać dokumentację projektowo-kosztorysową

2 czerwca 2022, godz. 12:39
Udostępnij: Kopiuj link

W lipcu ubiegłego roku ogłoszono listę projektów wybranych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Lublińca. Jednym z nich był „Pumptrack Unia”. Kiedy zostanie zrealizowany?

W głosowaniu, „Pumptrack Unia” uzyskał 314 ważnych głosów – najwięcej spośród pozostałych projektów. Pumptrack to tor przeznaczony do jazdy jednośladem zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Jest to dobry pomysł na uatrakcyjnienie sobie przejażdżki rowerowej.

Urząd Miejski w Lublińcu opublikował niedawno w Biuletynie Informacji Publicznej ogłoszenie na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy toru rowerowego typu „pumptrack” na terenie miejskim przy boisku Unii w Lublińcu wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. Załączony do ogłoszenia plik wskazuje działkę nr 760/0357:

źródło: BIP UM Lubliniec

Pumptrack miałby mieć długość ok. 100m, stanowić nasyp z kruszywa oraz posiadać nawierzchnię bitumiczną lub inną o parametrach zapewniających trwałość nawierzchni. Skarpy toru miałyby zostać obsiane trawą. Dodatkowo ukształtowanie toru powinno zapewniać jazdę rowerem w sposób typowy dla takich torów tj. na rozpędzanie i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania i tworzyć zamkniętą pętlę – czytamy w ogłoszeniu.

Wymagany termin realizacji zamówienia (czyli wykonania dokumentacji) to 31 października. Do 17 czerwca można składać oferty.

Galeria: .

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu