Sukcesy sportowe uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu. Zajęli I miejsce

14 czerwca 2022, godz. 10:11
inf. i zdj. nadesłane
Udostępnij: Kopiuj link

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu zajęła 1. miejsce w Finale Województwa Śląskiego w 4-boju lekkoatletycznym. Nagrodą za zwycięstwo było uczestnictwo w finale krajowym.

Reprezentacja SP 1 w Lublińcu w składzie: Rafał B., Tobiasz S., Maciej M., Tymoteusz B., Michał S., Kacper K., Bartłomiej J., zwyciężyła w Finale Województwa Śląskiego w 4-boju lekkoatletycznym. Zawody odbyły się 7 czerwca w Rudzie Śląskiej.

Rafał był najlepszy w biegu na 60 m z czasem 7,89 s. oraz w skoku w dal z wynikiem 5,49 m. Oba te wyniki są rekordami szkoły – podaje w przesłanej do nas wiadomości Henryk Ślęzak, trener drużyny.

W nagrodę za zwycięstwo w finale wojewódzkim, reprezentacja szkoły uczestniczyła w finale krajowym 4-boju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Ten odbył się w dniach 8-10 czerwca w Głuchołazach. Szkołę reprezentował skład: Rafał B., Tobiasz S., Maciej M., Tymoteusz B., Michał S., Kacper K. Wśród rywali z całej Polski drużyna SP1 zajęła 8. miejsce.

W pierwszym dniu zawodów chłopcy startowali w biegu na 60 m, w skoku w dal, rzucali piłką palantową. W drugim dniu odbył się bieg na 1000 m. W klasyfikacji indywidualnej jeden z uczniów, Rafał, zajął 8. miejsce. W biegu na 60m został sklasyfikowany na drugim miejscu (czas 7,92 s.), a w skoku w dal na trzecim (5,04 m).

Finał krajowy w czwórboju lekkoatletycznym, zdj. nadesłane Finał krajowy w czwórboju lekkoatletycznym, zdj. nadesłane Finał krajowy w czwórboju lekkoatletycznym, zdj. nadesłane