4 praktyczne pomysły, które warto wykorzystać podczas projektowania kuchni

4 praktyczne pomysły, które warto wykorzystać podczas projektowania kuchni

29 czerwca 2022, godz. 9:09
fot. Adobe Stock
Udostępnij: Kopiuj link

Nowoczesna kuchnia powinna być praktyczna, ładna i wygodna. Już w fazie projektu należy zastanowić się nad rozwiązaniami, które sprawią, że taka właśnie będzie. Podpowiadamy kilka praktycznych rozwiązań, które sprawdzą się w każdej kuchni.

 1. Meble pod sam sufit

Kuchnia, to pomieszczenie o bardzo specyficznej atmosferze. Podczas przygotowywania posiłków w powietrze wzbija się tłusta para, która łączy się z kurzem i osiada na szafkach. O ile większość powierzchni i naczyń czyszczone są bardzo często, o tyle górne części szafek kuchennych wycierane są sporadycznie. Wiele gospodyń domowych układa na szafkach papier, aby łatwiej usunąć zabrudzenia. A przecież można tego zupełnie uniknąć, wybierając meble sięgające do sufitu. Wysokie meble nie tylko nie brudzą się, ale także mają dodatkowe półki, które pomieszczą naczynia i sprzęty kuchenne.

2. Szklana osłona nad kuchennymi blatami

Kilka lat temu w kuchennych projektach pojawiły się pierwsze szklane płyty umieszczane nad kuchennymi blatami. Były one bardzo drogie i wybierano je stosunkowo rzadko. Obecnie szklane osłony są hitem i nie ma się czemu dziwić. Wyglądają bardzo ładnie, ale także są niezwykle praktyczne. Wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką, aby pozbyć się większości zabrudzeń. W razie trudniejszych plam szkło można czyścic również środkami chemicznymi przeznaczonymi do tego rodzaju powierzchni.

3. Wygodne szuflady

Kolejnym elementem praktycznej kuchni są szuflady. O ile w przypadku górnych szafek półki i drzwiczki świetnie się sprawdzą o tyle głębsze szafki dolne nie zawsze są wygodne. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu są szuflady. Można w nich umieścić nie tylko drobiazgi takie jak np. przyprawy czy sztućce, ale także duże garnki czy talerze. Dzięki temu, że szufladę można wysunąć niemal do końca wszystko co jest w niej umieszczone jest łatwo dostępne.

4. Dekoracyjne dodatki

Kuchnia musi być urządzona praktycznie, ale powinna być też ładna. Dlatego warto pomyśleć o dekoracyjnych dodatkach, które sprawią, że miejsce to stanie się sercem domu. Doskonale sprawdzi się obraz na płótnie o rodzinnej tematyce. Coraz częściej w domach pojawiają się także retro dekoracje takie jak makatki czy wieńce roślinne. Urządzając swój dom warto pomyśleć także nad kuchennymi ozdobami.

Kuchnia to miejsce, w którym spędza się najwięcej czasu. Przygotowuje się tutaj posiłki, a w wielu domach jest to też miejsce codziennych spotkań w gronie rodziny. Bardzo ważne jest, aby była ona urządzona praktycznie, wygodnie i ładnie.

 

 

 

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu