Zakończyła się modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Lublińcu

Zakończyła się modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Lublińcu

5 lipca 2022, godz. 11:32
fot: zrzut ekranu z filmu ZGKLiC
Udostępnij: Kopiuj link

Dobiegła końca modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Lublińcu z uwzględnieniem rozbudowy części osadowej. Koszt inwestycji to ponad 52,5 mln zł przy wsparciu środków UE wysokości 27,3 mln zł oraz pożyczce z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 14,7 mln zł. 

Przede wszystkim modernizacja oczyszczalni ścieków radykalnie poprawi system odbioru i unieszkodliwiania ścieków, co wpłynie bezpośrednio na jakość życia mieszkańców skarżących się wcześniej na uciążliwości związane z fetorem. Pamiętamy doskonale, jak wielki to był problem dla osób mieszkających wzdłuż ul. M.C Skłodowskiej oraz osiedli przyległych zwłaszcza w upalne dni roku, o czym często dyskutowaliśmy na sesjach i komisjach Rady Miejskiej w obecności samych zainteresowanych – informuje Urząd Miejski w Lublińcu.
 
Ponadto modernizacja umożliwi wykorzystania biogazu powstającego w procesie stabilizacji osadów do produkcji ciepła na potrzeby własne oczyszczalni. 

Tego typu inwestycja zabezpiecza obecne i perspektywicznym potrzeby mieszkańców Lublińca, co w dobie intensywnego rozwoju miasta, także w obszarze budownictwa jest niezwykle ważne – dodaje UM Lubliniec

Zarząd Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa zamieścił również filmik pt. „Oczyszczalnia Ścieków ZGKLiC Lubliniec - przed i po modernizacji”.

Źródło: UM Lubliniec, ZGKLiC

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu