Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Lista najlepszych zabawek dla niemowląt, które zachwycą Twoje dziecko

Lista najlepszych zabawek dla niemowląt, które zachwycą Twoje dziecko

11 lipca 2022, godz. 11:14
Udostępnij: Kopiuj link

Pierwsze 12 miesięcy życia dziecka jest szczególnie istotnym okresem pod kątem późniejszego rozwoju psychofizycznego. Nie licząc pełnej czułości opieki rodziców, czynnikiem odgrywającym równie ważną rolę są wszelkie karuzele, lalki, maty edukacyjne, którymi dziecko zajmuje się od pierwszych dni. Poznaj najlepsze zabawki dla niemowląt, które zachwycą Twoje dziecko!

Mata edukacyjna

Jeżeli chodzi o zabawki dla niemowląt, w pierwszej kolejności należy wspomnieć o macie edukacyjnej. Do momentu raczkowania może ona stanowić centrum aktywności dziecka, rozwijając jego zdolności poznawcze i pogłębiając ogólne zainteresowanie światem.

Mata edukacyjna stanowi doskonałą okazję do ćwiczenia sprawności ruchowej, ze względu na szereg bodźców równomiernie rozmieszczonych w obrębie zabawki. Wszystkie akcesoria, jak również materiał zastosowany w produkcji jest przyjazny dla malucha, stwarzając tym samym bezpieczne środowisko rozwoju. Poszukując zabawki dla dziewczynki, warto postawić na matę w kolorze różowym. W przypadku chłopców doskonałym wyborem będzie barwa niebieska.

Karuzela do łóżeczka

Najlepsze zabawki dla niemowląt nie muszą być szczególnie rozbudowanymi gadżetami. Doskonałym rozwiązaniem jest karuzela do łóżeczka pobudzająca ciekawość malucha od momentu narodzin. Współcześnie produkowane modele umożliwiają puszczanie uspokajającej muzyki, odgłosy przyrody bądź biały szum, wspomagający szybsze zasypianie niemowlaka.

Karuzela do dziecka to również efekty świetlne, którymi dziecko będzie z całą pewnością zaintrygowane. Dzięki temu równomiernie rozwijana jest koordynacja wzrokowo-ruchowa i słuchowa malucha.

Zabawki interaktywne

Niezależnie od tego, czy w Twoim obszarze zainteresowań są zabawki dla chłopca czy dziewczynki, w każdym przypadku warto postawić na modele interaktywne. Tak samo jak w przypadku mat edukacyjnych, pozwalają one na poznawanie swojego wpływu na otaczający świat. Rzucanie, podnoszenie, naciskanie i poruszanie poszczególnymi elementami pozwala na zwiększenie poczucia własnej skuteczności niemowlaka. Poprzez interaktywną zabawę maluch odkrywa, że ręce i inne części ciała słuchają poleceń kierowanych bezpośrednio z mózgu.

Interaktywna zabawka stanowi dla dziecka przede wszystkim intrygujący zbiór bodźców. Muzyka, kolorowe światła, pojedyncze dźwięki - wszystkie wspomniane elementy z całą pewnością zachwycą Twojego malucha.

Zabawki interaktywne często również uczą dzieci podstawowych cyfr, liter bądź kolorów. Poprzez kontakt z gadżetem niemowlaki są w stanie nauczyć się rozumienia, a nawet wypowiadania pierwszych słów. Interaktywne zabawki uczą również malucha podstawowych zwrotów, wykorzystywanych w późniejszym kontakcie z rodzicami.

Klocki aktywizujące do ciągnięcia

Jedną z najlepszych zabawek, która bez wątpienia zachwyci Twoje dziecko są klocki aktywizujące do ciągnięcia! Wspomniany gadżet jest w pierwszej kolejności doskonałą okazją do nauki cyfr, kolorów i kształtów, ze względu na wytłoczenie poszczególnych wzorów na klockach. Maluch układając poszczególne elementy w wózeczku koduje w pamięci znaczenie danych znaków, co przekłada się na jego ogólny rozwój psychoruchowy.

Dodatkową zaletą klocków aktywizujących jest sznurek przyczepiony do wózeczka, dzięki czemu niemowlak może bawić się w obrębie całego mieszkania.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu