Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Festyn z Lubliniecką Radą Kobiet w MDK

Festyn z Lubliniecką Radą Kobiet. Co w programie?

13 lipca 2022, godz. 8:02
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lubliniecka Rada Kobiet i Miejski Dom Kultury w Lublińcu zapraszają na festyn „Zdrowie, pasja, edukacja”, który odbędzie się 20 lipca o godz. 17.00 na skwerze im. gen. Wł. Sikorskiego. 

Festyn z Lubliniecką Radą Kobiet to jedna z propozycji w ramach cyklu „Kulturalne środy na leżakach” MDK. Będzie to czas wymiany doświadczeń, kobiecych inspiracji i edukacji prozdrowotnej. Dla pań z Lublińca i okolic przygotowano szereg atrakcji. W specjalnych punktach konsultacyjnych uczestniczki festynu zmierzą ciśnienie oraz poziom glukozy, zasięgną porady dietetyka i masażysty. Członkinie Stowarzyszenia Częstochowskie „Amazonki” opowiedzą o profilaktyce raka piersi, a pracownik socjalny MOPS udzieli informacji o pomocy, z jakiej mogą skorzystać kobiety. Nie zabraknie również stoiska z kosmetykami. Konsultantki firmy kosmetycznej Mary Kay podpowiedzą, jak prawidłowo dbać o urodę i wykonają proste zabiegi pielęgnacyjne. Również dzieci znajdą coś dla siebie. Dla nich organizatorzy przygotowali kącik zabaw, a w nim pokazy żonglerki. Na festyn zaproszeni są także goście z Ukrainy, którzy od kilku miesięcy są częścią lublinieckiej społeczności. Wydarzenie jest bezpłatne. 

- Zapraszamy do udziału w festynie. Liczymy na obecność, integrację i ciepłą atmosferę w gronie osób, które chcą podzielić się swoimi pasjami, refleksjami, działaniami edukacyjnymi i pomocą w trudnych chwilach życia – napisała Jolanta Figlak, przewodnicząca Lublinieckiej Rady Kobiet.

W programie festynu:

 • Kobieta we współczesnym świecie, czyli co każda kobieta powinna wiedzieć o sobie.
 • Występ Zofii Koloch i Radosława Gembały.
 • Lucyna Spaczyńska, pisarka i członkini Lublinieckiej Rady Kobiet w opowieści o swojej twórczości literackiej.
 • Prezentacja działalności Stowarzyszenia Częstochowskie „Amazonki” w udzielaniu pomocy kobietom dotkniętym rakiem piersi.
 • Ratownik medyczny w działaniu.
 • Prezentacja założeń i realizacja projektu „Stop przemocy wobec seniorów” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu.
 • Liliana Mazur, Tomasz Pisula – „Moc uzdrawiania”. 
 • Gertruda Regner - „Słowa dla duszy spragnionej refleksji nad upływającym czasem”. Wiersze i eseje rodzinnej twórczości.
 • Występ Natalii Błaut.
 • Modowe inspiracje „Bo w sukience każdej kobiecie jest do twarzy”.
 • Klaudia Madura – „Podróż do wnętrza siebie”. Prezentacja założeń malarstwa intuicyjnego Vedic Art jako metody pracy nad sobą.
 • Andrzej Musioł – „Obelisk i jego idea”

Festyn odbędzie się 20 lipca o godz. 17.00 na skwerze przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu