Kobiece inspiracje na Festynie z Lubliniecką Radą Kobiet

Kobiece inspiracje na Festynie z Lubliniecką Radą Kobiet

26 lipca 2022, godz. 11:03
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

20 lipca w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbył się Festyn z Lubliniecką Radą Kobiet. Był to czas rozmów, wzajemnych inspiracji, ciekawych prezentacji oraz edukacji prozdrowotnej.

Festyn odbył się pod hasłem: „Zdrowie, pasja, edukacja”. Na skwerze im. gen. Wł. Sikorskiego przed MDK utworzono punkty profilaktyczne, przy których stacjonowała pielęgniarka, dietetyk kliniczny oraz masażysta. Można było także skorzystać ze wsparcia pracownika socjalnego MOPS w Lublińcu oraz posłuchać porad udzielanych przez konsultantki firmy kosmetycznej Mary Kay. Na dzieci czekał kącik zabaw z grami Miejskiego Domu Kultury w wersji XXL.  

Przez cały czas odbywały się krótkie wykłady i prezentacje edukacyjne. Zastanawiano się nad rolą kobiety we współczesnym świecie. Lucyna Spaczyńska, pisarka, autorka książek, takich jak „Jeden dzień z życia zmysłów", „Niepamiętnik”, a także członkini Lublinieckiej Rady Kobiet, opowiedziała o swojej drodze do literackiej twórczości. Swoim dorobkiem podzieliła się również polonistka, Gertruda Regner w przepięknej poezji rodzinnej: „Słowa dla duszy spragnionej refleksji nad upływającym czasem”.

Przedstawicielki Stowarzyszenia Częstochowskie „Amazonki” mówiły o swoim doświadczeniu w niesieniu pomocy kobietom dotkniętym rakiem piersi. Na specjalnym fantomie prezentowały, w jaki sposób powinno wyglądać prawidłowe samobadanie piersi. Stowarzyszenie od lat dostarcza osobom chorym emocjonalnego i praktycznego wsparcia w powrocie do zdrowia organizuje rehabilitację, szkolenia, akcje profilaktyczne i grupy wsparcia. 

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu zaprezentowali założenia projektu „Stop przemocy wobec seniorów”. Jego celem jest pobudzenie seniorów do aktywności, wzmocnienie ich kompetencji społecznych, a tym samym poczucia własnej wartości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. 

Przed uczestnikami zaprezentowali się również Liliana Mazur i Tomasz Pisula, opowiadając o swojej przygodzie z medycyną alternatywną. Młoda artystka z Lublińca, Klaudia Madura, przybliżyła uczestnikom ideę malarstwa intuicyjnego „Vedic Art”, którą stosuje na warsztatach dla kobiet mających na celu podróż w głąb siebie. Przedstawiła prace powstałe na zajęciach. Wśród zaproszonych gości był także Andrzej Musioł oraz pani Małgorzata, która podzieliła się swoimi modowymi inspiracjami. Nie zabrakło również muzyki. W pięknych piosenkach wystąpili wokaliści Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu: Zofia Koloch i Radosław Gembała oraz Natalia Błaut.

Na festyn zaproszone zostały również ukraińskie rodziny, które zamieszkują lubliniecką społeczność. Był to czas wzajemnego poznawania się i wymiany doświadczeń.

Galeria: Festyn z Lubliniecką Radą Kobiet

nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu