Warsztaty „Apetyt na Lubliniec” – jak przebiegają?

Warsztaty „Apetyt na Lubliniec” – jak przebiegają?

2 sierpnia 2022, godz. 8:58
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W lipcu odbyła się pierwsza tura warsztatów „Apetyt na Lubliniec”. Uczestnicy pracowali z różnymi materiałami, uczyli się gry na ukulele i radośnie bawili na zajęciach animacyjnych. 

Na poranne warsztaty z cyklu „Apetyt na Lubliniec” limit miejsc wyczerpał się praktycznie już w pierwszym dniu zapisów. W gronie prowadzących znalazły się instruktorki sekcji Miejskiego Domy Kultury w Lublińcu: Dorota Kucharczyk – rękodzieło kreatywne i Marzena Zając – sekcja plastyczna, malarstwo emocjonalne. Na ich zajęciach nie sposób się nudzić. Również Sara Wojtulek, wielokrotnie już zapraszana do MDK, słynie z ciekawych zajęć i zabaw integracyjnych. Dzieci szalały z nią podczas zeszłorocznych wakacji oraz na jarmarku rękodzieła. Z kolei Sylwia Patyna na muzyce zna się nie od dziś. Od kilku lat uczy gry na gitarze i ukulele. Znana jest pod pseudonimem „Pani Nutka”.

Cykl rozpoczęła instruktor Dorota Kucharczyk, która wprowadziła młodych twórców w świat wełny. Z jej pomocą wykonali urocze ozdoby: pompony, bransoletki, plecione dywaniki oraz breloczki. Najbardziej efektownym dziełem był wazonik. Butelkę należało udekorować ulubionym wzorem wykonanym oczywiście z wełny. Efekt był zaskakujący. By nadać dziełu ostateczny szlif, do środka można włożyć ledowe lampki. 

W drugim tygodniu instruktor Marzena Zając zaznajomiła uczestników z pojęciem „Land Art”. Jest to nowy, bardzo ciekawy kierunek artystyczny, w którym przyroda i sztuka wzajemnie się przenikają. Na warsztatach zatytułowanych „Park sztuki” młodzi twórcy wykonywali elementy instalacji artystycznej, która następnie ozdobiła park przed MDK. Proste materiały najlepiej komponują się z otoczeniem, dlatego zamiast kartek były tuby, a zamiast kredek czarny marker. Dzieci budowały domki, umieszczając na nich wszystko, co jest bliskie ich sercom: drzewa, słońce, kwiatki, kotki, pieski, rybki, żyrafy, konie, a nawet pająki. Połączone dzieła utworzyły „osiedle domków jednorodzinnych”, który podziwiać można przed MDK. 

Trzeci tydzień dzieci spędziły z Sylwią Patyną, która dzieliła się swoją pasją gry na ukulele. Jest to mały i mobilny instrument, który można zabrać ze sobą wszędzie. Ponieważ ukulele ma tylko cztery struny, nauka gry przebiega szybko. Podczas zajęć dzieci uczyły się konkretnych piosenek, które mogły zastosować np. w zabawie integracyjnej. Wykonywały również rysunki i kolorowały obrazki, co  pomagało im utrwalić zdobytą wiedzę. Na koniec warsztatów powstały przepiękne, kolorowe śpiewniki. 

Wreszcie przyszedł czas na lipcowe szaleństwo z Sarą Wojtulek. Instruktorka przygotowała to, co wszystkie dzieci lubią najbardziej, czyli zabawy z chustą animacyjną i liną, bańki mydlane oraz zamykanie w gigantycznej bańce. Uczestnicy układali również wzory z prasowanych koralików oraz tworzyli balonowe zwierzaki. Nie zabrakło ciekawych eksperymentów oraz zajęć sensorycznych z wykorzystaniem masy plastycznej, które relaksują, rozwijają, pobudzają zmysły i uczą kreatywnego patrzenia na świat. 

W sierpniu przewidziano kolejną turę warsztatów „Apetyt na Lubliniec”. Będzie trochę rękodzieła, grafiki artystycznej, a także muzyki i tańca. Zapraszamy do obserwowania fanpage’u Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. 

Galeria: Apetyt na Lubliniec

Warsztaty Warsztaty Warsztaty Warsztaty Warsztaty
Zobacz całą galerię

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu