Warsztaty „Apetyt na Lubliniec” – jak przebiegają?

Warsztaty „Apetyt na Lubliniec” – jak przebiegają?

2 sierpnia 2022, godz. 8:58
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W lipcu odbyła się pierwsza tura warsztatów „Apetyt na Lubliniec”. Uczestnicy pracowali z różnymi materiałami, uczyli się gry na ukulele i radośnie bawili na zajęciach animacyjnych. 

Na poranne warsztaty z cyklu „Apetyt na Lubliniec” limit miejsc wyczerpał się praktycznie już w pierwszym dniu zapisów. W gronie prowadzących znalazły się instruktorki sekcji Miejskiego Domy Kultury w Lublińcu: Dorota Kucharczyk – rękodzieło kreatywne i Marzena Zając – sekcja plastyczna, malarstwo emocjonalne. Na ich zajęciach nie sposób się nudzić. Również Sara Wojtulek, wielokrotnie już zapraszana do MDK, słynie z ciekawych zajęć i zabaw integracyjnych. Dzieci szalały z nią podczas zeszłorocznych wakacji oraz na jarmarku rękodzieła. Z kolei Sylwia Patyna na muzyce zna się nie od dziś. Od kilku lat uczy gry na gitarze i ukulele. Znana jest pod pseudonimem „Pani Nutka”.

Cykl rozpoczęła instruktor Dorota Kucharczyk, która wprowadziła młodych twórców w świat wełny. Z jej pomocą wykonali urocze ozdoby: pompony, bransoletki, plecione dywaniki oraz breloczki. Najbardziej efektownym dziełem był wazonik. Butelkę należało udekorować ulubionym wzorem wykonanym oczywiście z wełny. Efekt był zaskakujący. By nadać dziełu ostateczny szlif, do środka można włożyć ledowe lampki. 

W drugim tygodniu instruktor Marzena Zając zaznajomiła uczestników z pojęciem „Land Art”. Jest to nowy, bardzo ciekawy kierunek artystyczny, w którym przyroda i sztuka wzajemnie się przenikają. Na warsztatach zatytułowanych „Park sztuki” młodzi twórcy wykonywali elementy instalacji artystycznej, która następnie ozdobiła park przed MDK. Proste materiały najlepiej komponują się z otoczeniem, dlatego zamiast kartek były tuby, a zamiast kredek czarny marker. Dzieci budowały domki, umieszczając na nich wszystko, co jest bliskie ich sercom: drzewa, słońce, kwiatki, kotki, pieski, rybki, żyrafy, konie, a nawet pająki. Połączone dzieła utworzyły „osiedle domków jednorodzinnych”, który podziwiać można przed MDK. 

Trzeci tydzień dzieci spędziły z Sylwią Patyną, która dzieliła się swoją pasją gry na ukulele. Jest to mały i mobilny instrument, który można zabrać ze sobą wszędzie. Ponieważ ukulele ma tylko cztery struny, nauka gry przebiega szybko. Podczas zajęć dzieci uczyły się konkretnych piosenek, które mogły zastosować np. w zabawie integracyjnej. Wykonywały również rysunki i kolorowały obrazki, co  pomagało im utrwalić zdobytą wiedzę. Na koniec warsztatów powstały przepiękne, kolorowe śpiewniki. 

Wreszcie przyszedł czas na lipcowe szaleństwo z Sarą Wojtulek. Instruktorka przygotowała to, co wszystkie dzieci lubią najbardziej, czyli zabawy z chustą animacyjną i liną, bańki mydlane oraz zamykanie w gigantycznej bańce. Uczestnicy układali również wzory z prasowanych koralików oraz tworzyli balonowe zwierzaki. Nie zabrakło ciekawych eksperymentów oraz zajęć sensorycznych z wykorzystaniem masy plastycznej, które relaksują, rozwijają, pobudzają zmysły i uczą kreatywnego patrzenia na świat. 

W sierpniu przewidziano kolejną turę warsztatów „Apetyt na Lubliniec”. Będzie trochę rękodzieła, grafiki artystycznej, a także muzyki i tańca. Zapraszamy do obserwowania fanpage’u Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. 

Galeria: Apetyt na Lubliniec

Warsztaty Warsztaty Warsztaty Warsztaty Warsztaty
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu