Lubliniecka biblioteka otrzymała 25 tys. zł. Na co je przeznaczy?

Lubliniecka biblioteka otrzymała 25 tys. zł. Na co je przeznaczy?

4 sierpnia 2022, godz. 9:10
źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu może pochwalić się kolejnym osiągnięciem. Otrzymała bowiem dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł. Zostanie ono przeznaczone na zakup i dostęp do nowości wydawniczych.

- Hura! Kolejne dofinansowanie dla Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu. Nasz wniosek w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0" po raz kolejny został pozytywnie rozpatrzony i otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych – pisze Lubiteka.

Zadaniem programu jest wzmocnienie potencjału bibliotek w środowiskach lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności ich zbiorów. Grupą odbiorców docelowych są czytelnicy i użytkownicy bibliotek publicznych, którzy w ramach wsparcia NPRCz 2.0. będą mogli korzystać z udoskonalonej i poszerzonej oferty bibliotek, obejmującej zarówno aktualizowane jak i systematycznie uzupełniane o nowości wydawnicze księgozbiory, jak również formy zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków, audiobooków i synchrobooków. Lubiteka otrzymała aż 25 000,00 zł. 

Ministerialne wsparcie bardzo nas cieszy i pozwoli na zakup wielu interesujących książek – dodaje Lubiteka.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu