Wypadek na przejściu dla pieszych w Sadowie

Wypadek na przejściu dla pieszych w Sadowie

31 sierpnia 2022, godz. 11:54
źródło fot. i inf.: KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

We wtorek 30 sierpnia na przejściu dla pieszych w Sadowie (naprzeciwko kościoła parafialnego) doszło do poważnego wypadku z udziałem pieszego. Policja apeluje o ostrożność na drodze.

Zdarzenie miało miejsce na DW 906 (ul. Powstańców Śląskich) w Sadowie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że będącej na przejściu dla pieszych kobiecie prowadzącej rower pierwszeństwa nie ustąpił kierujący samochodem ciężarowym marki Renault. Poszkodowana w groźnie wyglądającym wypadku 74-latka została przewieziona przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala w Częstochowie. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały do czasu wykonania wszystkich czynności przez mundurowych – informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

Apeluje się zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność
  • zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego
  • ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na to przejście

Piesi z kolei, przed wejściem na jezdnię powinni się rozejrzeć i upewnić, że zostali dostrzeżeni przez kierowcę i mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. Znajdując się na jezdni, dla własnego bezpieczeństwa powinno się zachować czujność i upewnić się, czy nie zmieniły się warunki na drodze i bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamiętać o obserwacji pojazdów – dodaje policja.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu