Skąd czerpać wiedzę na temat projektowania UX?

Skąd czerpać wiedzę na temat projektowania UX?

1 września 2022, godz. 8:08
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Jednym z pojęć, które w przestrzeni internetowej pojawiają się coraz częściej jest User Experience. Jest to projektowanie ukierunkowane na użytkownika i jego doświadczenia. Jeśli temat ten Cię interesuje, chcesz zdobyć wiedzę w tym zakresie, postaw na dobry blog UX prowadzony przez specjalistę w tej dziedzinie. W sieci takich blogów nie brakuje. Warto jednak pamiętać, aby stawiać na blogi prowadzone rzetelnie. Tylko takie będą bowiem źródłem wiedzy, która pozwoli poznać User Experience bliżej.

Kto może prowadzić blog o tematyce User Experience?

Aby blog UX uznać za naprawdę dobry, powinien on być prowadzony przez kogoś, kto jest fachowcem w tej dziedzinie. Aby blog dostarczał rzetelnej wiedzy, warto wybrać taki, który prowadzony jest przez osobę pracującą jako User Designer. To gwarancja porad i wskazówek wynikających z własnego doświadczenia. Dzięki temu unikniesz czytania tekstów, które są po prostu fragmentami skopiowanymi z innych artykułów bądź podręczników. Świetnym przykładem jest blog na https://ux-pm.pl. Pamiętaj, że na ogół to właśnie doświadczenia wynikające z praktyki są najcenniejsze i dają najwięcej. Dobrym posunięciem jest poszukiwanie informacji o osobie, która prowadzi blog. Najczęściej na samym blogu publikowane są notki biograficzne, z którymi warto się zapoznać. Jasno wskazują one, kto stoi za treściami, jakie znajdują się na blogu i jaka jest ich wartość.

Czym powinien charakteryzować się dobry blog UX?

Blog UX, z którego warto korzystać to na pewno taki, który uwzględnia wszystkie najważniejsze zasady User Experience. Jeśli po wejściu na stronę zauważysz, że strona nie spełnia wymogów UX, lepiej poszukaj innej. Co powinno zwrócić uwagę? Na pewno trudności nawigacyjne i ogólnie pojęty chaos. Jeśli blog sprawia wrażenie nieuporządkowanego, trudno Ci znaleźć to, czego szukasz, nie oczekuj, że zawiera on rzetelne porady. Jeśli bowiem ktoś prowadząc własny blog nie stosuje się do zasad UX, to trudno liczyć, że jest dobrym fachowcem udzielającym rzetelnych porad w tym obszarze. Z takiego bloga rozsądniej jest nie korzystać.

Czy za korzystanie z bloga UX trzeba płacić?

Wiele osób poszukujących wiedzy z zakresu projektowania zorientowanego na użytkownika stawia na bezpłatne źródła informacji. Wówczas jest to świetne uzupełnienie dla płatnych szkoleń, które są najlepszym nośnikiem informacji. Nawet najlepsze blogi o User Experience dostępne są za darmo. Oznacza to, że za korzystanie z nich nie trzeba ponosić żadnych opłat. Co więcej, aby korzystać z takich blogów, nie trzeba się logować. Na ogół są one ogólnodostępne. Wystarczy wejść na stronę, aby poczytać o tym zagadnieniu z zakresu User Experience, które aktualnie Cię interesuje.

Wiedzę o User Experience czerpać można z różnych źródeł. Najlepszym są oczywiście szkolenia, za udział w których trzeba jednak zapłacić. Doskonałym ich uzupełnieniem jest dobry blog UX prowadzony przez fachowca w tej dziedzinie. Jeśli jest on prowadzony rzetelnie, może dostarczać mnóstwa wskazówek, które z pewnością przydadzą się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym User Designerom.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu