Koncert na zakończenie lata z Miejską Orkiestrą Dętą Lubliniec [ZDJĘCIA]

Koncert na zakończenie jubileuszowego lata w Lublińcu [ZDJĘCIA]

26 września 2022, godz. 9:23
L-c.info
Udostępnij: Kopiuj link

W niedzielę 25 września na bulwarze im. Franciszka Grotowskiego odbył się koncert na zakończenie jubileuszowego lata. Gwiazdą wieczoru była Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec, której towarzyszył Michał Grobelny, Marcin Jajkiewicz i Marcin Staszek. Na scenie wystąpili również artyści MDK Lubliniec oraz Piotr Tłustochowicz wraz z zespołem. W galerii zamieszczamy zdjęcia z wydarzenia.

Koncert otworzyli młodzi wokaliści Miejskiego Domu Kultury. Podczas występu można było usłyszeć utwory pochodzące z ubiegłorocznych koncertów: „Dzieci lubią bajki, bajki lubią dzieci”, „Bigbitowe dzieci”. Zaprezentowali się również laureaci ubiegłorocznych konkursów. Na zakończenie swoich występów artyści zaśpiewali znaną w Lublińcu piosenkę „Moje miasto”.

Następnie na scenie wystąpił Piotr Tłustochowicz razem z zespołem. Jest finalistą 6. edycji programu „The Voice of Poland” oraz laureatem wielu ogólnopolskich festiwali piosenki, w tym zwycięzcą międzynarodowego festiwalu Anny German w Zielonej Górze. Artysta może być już kojarzony przez lubliniecką publiczność, chociażby z występu z Robertem Janowskim podczas tegorocznych Dni Lublińca.

Później przyszedł czas na gwiazdę wieczoru – Miejską Orkiestrę Dętą Lubliniec. Zanim jednak rozpoczął się koncert, orkiestrze złożono podziękowania i gratulacje za ostatnie sukcesy i wygraną na konkursie w Barcelonie.

Wraz z Miejską Orkiestrą Dętą na scenie wystąpili:

  • Michał Grobelny – zwycięzca 17. edycji programu „Szansa na sukces”, półfinalista 3. edycji programu The Voice of Poland”
  • Marcin Jajkiewicz – wieloletni artysta popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia?, laureat Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy wokalista musicalowy 2020 roku.
  • Marcin Staszek – wokalista, kompozytor, autor tekstów, zwycięzca odcinka programu muzycznego „Szansa na Sukces” z grupą ENEJ, autor fragmentu ścieżki dźwiękowej do filmu pt. „To musi być miłość”.

Orkiestra i wokaliści zaśpiewali oraz zagrali utwory zespołu Bee Gees. Publiczność mogła wsłuchać się w takie piosenki, jak „Night fever”, czy „Staying alive”. 

Koncert zgromadził na bulwarze im. F. Grotowskiego wiele osób. Był to dobry sposób na miłe spędzenie niedzielnego popołudnia, świętowanie 750-lecia Lublińca oraz pożegnanie lata.

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

Galeria: Koncert na zakończenie lata z Miejską Orkiestrą Dętą Lubliniec

Publiczność zgromadzona na bulwarze im. Franciszka Grotowskiego w Lublińcu Występy młodych artystów Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu Występy młodych artystów Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu Występy młodych artystów Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu Występy młodych artystów Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu