Tragiczny wypadek na obwodnicy Lublińca

Tragiczny wypadek na obwodnicy Lublińca

12 października 2022, godz. 8:09
L-c.info, KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W dniu 11 października w godzinach popołudniowych na obwodnicy Lublińca (skrzyżowanie DK 11 i DK 46) doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu dostawczego i pojazdu ciężarowego.

Jak wynika ze wstępnych informacji podanych przez rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu asp. Michała Sklarczyka, jedna osoba w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć.

[Aktualizacja artykułu]

Poniżej zamieszczamy relację KPP Lubliniec z tego zdarzenia:

"Do zdarzenia doszło we wtorek 11 października krótko po godzinie 16.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na skrzyżowaniu dróg krajowych na obwodnicy Lublińca doszło do zderzenia dostawczego Iveco z samochodem ciężarowym marki Scania. W wyniku tego tragicznego zdarzenia śmierć poniósł kierujący autem dostawczym 35-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. Na miejscu wypadku czynności procesowe prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Lubliniec. Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się śledztwie. Droga krajowa nr 11 była całkowicie zablokowana, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami."

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypomina także, aby dostosować prędkość do szybko zmieniających się o tej porze roku warunków na drodze.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu