Meet and Code 2022 - „Zakodowany piknik” dla dzieci i ich rodziców w Lubitece

Meet and Code 2022 - „Zakodowany piknik” dla dzieci i ich rodziców w Lubitece

21 października 2022, godz. 11:32
nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu oraz  Stowarzyszenie "Złote Lata" zapraszają dzieci w wieku 4-10 lat i ich rodziców na "Zakodowany piknik" w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 22 października o godz. 14.00 i potrwa do godz. 17.00.

Już po raz trzeci lubliniecka biblioteka bierze udział w akcji Meet and Code. Organizatorami tej inicjatywy jest firma SAP4Good, organizacja Haus des Stiftens gGmbH oraz krajowi partnerzy sieci TechSoop Polska i TechSoup Europe.

Wydarzenie odbędzie się w formie pikniku. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci oraz zachęcenie ich do udziału w różnego rodzaju formach kodowania i programowania. Pozwalają one m.in na rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, umiejętności pracy w zespołach a także nie poddawania się oraz odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii. To wszystko zostanie przedstawione w postaci dobrej zabawy.

Zajęcia będą prowadzone dla dzieci przez dzieci. "Instruktorami" będą uczniowie szkoły podstawowej w Ciasnej uczęszczający od kilku lat na zajęcia z kodowania i programowania. Nad całością czuwać będzie trenerka kodowania i programowania Iwona Śleziona Plawgo. Podczas pikniku opiekę nad dziećmi będą sprawowali rodzice.Takie działanie ma na celu ukazanie dorosłym jaki wpływ na rozwój dzieci ma nauka kodowania i programowania.

Przed biblioteki zostaną rozstawione również stoiska. Na każdym z nich zostaną przygotowane różne rodzaje zabaw promujących kodowanie i programowanie (zabawy z mata, robotami, scratch itp.).

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu