Ulica Strażacka będzie jednokierunkowa?

Ulica Strażacka będzie jednokierunkowa?

22 listopada 2022, godz. 14:20
Lubliniec.info, BIP UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Radni Rady Miejskiej w Lublińcu oraz mieszkańcy proponują, aby ruch na ul. Strażackiej został zmieniony z obustronnego na jednostronny – wynika z interpelacji. Takie rozwiązanie miałoby pomóc mieszkańcom w parkowaniu pojazdów oraz umożliwić jednocześnie bezpieczny wyjazd samochodu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej.

Z interpelacji radnych Iwony Janic, Adama Richtera i Karola Słoty wynika, że kilka miesięcy temu na ul. Strażackiej został wprowadzony zakaz parkowania po jednej ze stron drogi z powodu zakupu przez OSP Lubliniec samochodu z długą drabiną. Utrudniło to mieszkańcom parkowanie pojazdów na tejże ulicy oraz sąsiednich z uwagi na gęstą zabudowę. 

Radni informują, że zorganizowano kilka spotkań z mieszkańcami, przedstawicielami OSP, urzędnikami oraz radnymi, podczas których zostało wypracowane wspólne rozwiązanie. Jest nim zmiana ul. Strażackiej w drogę jednokierunkową (wjazd od ul. Sokoła). W ten sposób pojazd OSP ma mieć możliwość bezpiecznego wyjazdu, a mieszkańcy parkowaliby tak, aby umożliwić jego łatwy przejazd.

Zakłada się również, że nikt poza mieszkańcami nie będzie parkował na ul. Strażackiej, jeśli ta będzie jednokierunkowa. Klienci pobliskich sklepów musieliby dojeżdżać do miejsc parkingowych bardzo zawiłą drogą, co nie jest racjonalne – podkreślają w piśmie Radni.

Burmistrz Edward Maniura w odpowiedzi na interpelację (17.11.2022 r.) poinformował, że przeprowadzona zostanie analiza zmiany organizacji ruchu na ul. Strażackiej w sposób, jaki został przedstawiony w piśmie (ruch jednostronny). Po analizie wnioski zostaną przekazane do Biura Rady Miejskiej.

Pełne pismo oraz odpowiedź można znaleźć >TUTAJ< [Biuletyn Informacji Publicznej].

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu