Ruszyła sprzedaż węgla przez Miasto Lubliniec

Ruszyła sprzedaż węgla przez Miasto Lubliniec

25 listopada 2022, godz. 13:31
źródło: UM Lubliniec/ zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W środę 23 listopada ruszyła dystrybucja węgla realizowana przez Miasto Lubliniec, które na początku listopada br. przystąpiło do programu sprzedaży węgla gospodarstwom domowym przez samorządy po preferencyjnej cenie.

Zgodnie z Ustawą oraz Zarządzeniem Burmistrza Gmina Lubliniec sprzedaje węgiel za cenę 1950 zł za tonę. Węgiel jest dostępny w trzech sortach: ekogroszek, orzech, kostka i pochodzi z KWK Bobrek-Piekary Ruch Bobrek w Bytomiu.

W dniu 23 listopada przed godz. 9.00 pierwszy mieszkaniec odebrał węgiel w składzie opału „Just-Luk” Łukasz Grabinski w Lublińcu przy ul. Klonowej 42a, z którym Gmina zawarła stosowną umowę - czytamy na stronie UM Lubliniec.

Urząd Miejski przypomina również procdurę zakupu węgla przez mieszkańca:

  • Złożenie wniosku przez mieszkańca (wnioski dostępne są w Urzędzie Miejskim i na stronie internetowej Miasta www.lubliniec.eu)
  • Weryfikacja wniosku.
  • Kontakt telefoniczny pracownika Urzędu Miejskiego z mieszkańcem.

W przypadku pozytywnej weryfikacji wniosku:

  • Wpłata mieszkańca za węgiel na rachunek bankowy
  • Wystawienie przez Urząd Miejski faktury VAT na podstawie dokonanej wpłaty.
  • Odbiór faktury VAT przez mieszkańca.
  • Odbiór węgla na podstawie faktury w składzie opału w Lublińcu przy ul. Klonowej 42a.

W ramach zakupu preferencyjnego, jedno gospodarstwo domowe może nabyć łącznie 3 tony węgla: 1,5 tony do 31 grudnia 2022 r. i drugie tyle od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

Węgiel po preferencyjnych cenach przysługuje osobom fizycznym, którym przyznano dodatek węglowy. Wnioskować mogą również osoby, które w swoich gospodarstwach domowych używają ogrzewania węglowego jako głównego źródła ciepła.  Warunkiem jest zgłoszenie lub wpisanie tej informacji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Preferencyjnego zakupu węgla będzie można dokonać pod warunkiem, że wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022 – 2023 po cenie niższej niż 2.000 zł brutto za tonę.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu