Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

„Jabłuszko czy cytrynka”. Niecodzienna akcja lublinieckich policjantów

„Jabłuszko czy cytrynka”. Niecodzienna akcja lublinieckich policjantów

28 listopada 2022, godz. 8:46
źródło: KPP Lubliniec/ zdj. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Z okazji obchodzonego w zeszłym tygodniu Dnia Życzliwości, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu przeprowadzili akcję profilaktyczną o nazwie „Jabłuszko czy cytrynka”. Funkcjonariuszy wspomagała młodzież, która wymierzała „kary” dla sprawców wykroczeń.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji, wspólnie z podopiecznymi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w Lublińcu przeprowadzili po raz kolejny akcję, w której aktywnie uczestniczyli uczniowie placówki mieszczącej się przy ul. Stalmacha. Akcja polegała na sprawdzaniu przez policjantów, czy w rejonie znajdującego się tam przejścia dla pieszych kierowcy nie popełniają wykroczeń, polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. Kontrolowany był także stan techniczny oraz wyposażenie pojazdów i oświetlenie. 

„Kary” dla kierowców, u których ujawniono nieprawidłowości wymierzały dzieci towarzyszące tego dnia policjantom. Za popełnione przewinienia kierowcy musieli zjeść z uśmiechem na twarzy wręczoną przez uczniów cytrynkę. Z kolei kierowcy jadący zgodnie z przepisami otrzymywali jabłuszko. 

Wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze i wzajemnej życzliwości – czytamy na stronie KPP w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu