Kiedy zamknięcie wiaduktu w Lublińcu? Nowe informacje

Kiedy zamknięcie wiaduktu w Lublińcu? Nowe informacje

23 marca 2023, godz. 13:20
Lubliniec.info, źródło: LVII sesja Rady Miejskiej w Lublińcu / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

„Z najnowszych informacji wynika, że prawdopodobnie będzie to w połowie kwietnia, nawet bliżej końcówki kwietnia” – mówił o przybliżonym terminie zamknięcia wiaduktu kolejowego w ciągu DW 906 w Lublińcu, Burmistrz Miasta Edward Maniura.

W czwartek 23 marca odbyła się LVII sesja Rady Miejskiej w Lublińcu. Na początku obrad, Burmistrz Miasta Lublińca informował o działaniach podejmowanych między sesjami. Jednym z poruszonych tematów była budowa wiaduktu kolejowego w ciągu DW 906 w Lublińcu (27 lutego odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz firmy Banimex).

Przypomnijmy, że aktualna, obowiązująca informacja o terminie zamknięcia obiektu jest bardzo ogólna i brzmi „Nie wcześniej niż kwiecień 2023”. Burmistrz poinformował jednak, że najnowsze informacje wskazują, że prawdopodobnie będzie to połowa kwietnia, a nawet jego końcówka. Wyjaśniał także, że wynika to z trudnych uzgodnień z PKP m.in. dotyczących ograniczonego ruchu na torach.

Z pozostałych informacji, Burmistrz podał m.in. że zostały spełnione postulaty mieszkańców w sprawie wcześniejszego rozpoczęcia kursowania komunikacji zastępczej (przed godziną 6:00). Odniósł się także do poruszonej na ostaniej sesji kwestii przejścia wiaduktu przepustem w okolicach ulicy Stawowej - takiej możliwości nie ma ze względu na bezpieczeństwo i koszty.

Link do nagrania z sesji Rady Miejskiej w Lublińcu zamieszczamy >tutaj<.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu