„W marcu jak w garncu”. W piątek 18 stopni, a w poniedziałek śnieg

„W marcu jak w garncu”. W piątek 18 stopni, a w poniedziałek śnieg

24 marca 2023, godz. 10:16
Lubliniec.info, źródło: IMGW / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

Możemy mówić o pogodowym rollercoasterze. Jeszcze w piątek 24 marca temperatura w Lublińcu może sięgać nawet 18oC, natomiast w przyszłym tygodniu należy spodziewać się przymrozków i opadów śniegu. 

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w szczegółowej prognozie pogody dla Lublińca, w piątek (24 marca) temperatury po południu mogą sięgać nawet do 18oC. Można spodziewać się także opadów deszczu, przelotnego lub słabego. 

W sobotę (25 marca) i niedzielę (26 marca) będzie już chłodniej. Temperatury do 12-13oC. Również zapowiadane opady deszczu (także przeotne lub słabe).

Największej zmiany można spodziewać się jednak w poniedziałek (27 marca) i wtorek (28 marca). Pierwszego dnia temperatury do 6oC, a we wtorek w godzinach porannych 2-3oC na minusie. Dodatkowo spodziewane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Dodatkowo IMGW prognozuje zagrożenie meteorologiczne w postaci oblodzenia (m.in dla powiatu lublinieckiego). Przewiduje się je od poniedziałku (godz. 7:30) do wtorku (godz. 7:30).

Opracowano na podstawie prognozy pogody IMGW. Pogoda może się zmieniać, zachęcamy do śledzenia jej na bieżąco.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu