„Gospelove Hosanna” – wyjątkowy koncert w MDK Lubliniec [ZDJĘCIA]

„Gospelove Hosanna” – wyjątkowy koncert w MDK Lubliniec [ZDJĘCIA]

3 kwietnia 2023, godz. 9:27
Lubliniec.info, źródło: Paulina Wojtulek MDK Lubliniec / zdj. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Gospelsi jak zwykle nie zawiedli. W niedzielne popołudnie w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbył się koncert „Gospelove Hosanna”. Było radosne i refleksyjne śpiewanie, dobra muzyka, a także możliwość udziału w quizie z nagrodami.

Wydarzenie odbyło się w Niedzielę Palmową i powoli wprowadziło widzów w klimat Świąt Wielkanocnych. Koncert rozpoczął się od piosenki „Wiara czyni cuda”. W późniejszej części zabrzmiał także utwór „Szukałam nieba”, w którym wraz z zespołem zaśpiewał Szymon Wieczorek, rapując tekst piosenki. 

Prawdziwy klimat w sali widowiskowej można było poczuć podczas utworu „Twoja miłość” wykonanego przez Katarzynę Grucę. Widzowie rozświetlili wtedy pomieszczenie lampami swoich telefonów.

Na wyróżnienie z pewnością zasługuje także autorska piosenka zespołu. Jej tytuł to „Twoje tak” i została skomponowana przez instruktora prowadzącego, Artura Tekieli. Tekst napisała do niej Magdalena Owczarek. W utworze można było usłyszeć także rapującego Damiana Surowa. Artysta, w trakcie całego koncertu, akompaniował również zespołowi na gitarze.

Muzyka nie była jedyną atrakcją. Między utworami odbywał się bowiem quiz, w którym uczestnicy koncertu odpowiadając na pytania związane z Wielkanocą, mogli wygrać nagrody. 

Wydarzenie poprowadziła Magdalena Owczarek wraz z Jakubem Nyczem. Zespół przygotowali Karolina Wieczorek i Artur Tekieli. 

Było to wyjątkowe wydarzenie przed nadchodzącymi świętami. Warto także wspomnieć, że przed rozpoczęciem koncertu dyrektor MDK Lubliniec Agata Woźniak-Rybka zaprosiła na główne obchody 60-lecia Miejskiego Domu Kultury. Odbędą się one 23 kwietnia. Teatr Po Pracy przygotowuje z tej okazji spektakl związany z hasłem jubileuszu „Kultura na zdrowie”.

W galerii poniżej zamieszczamy zdjęcia z koncertu „Gospelove Hosanna”.

Galeria: Koncert „Gospelove Hosanna” w MDK Lubliniec

Koncert „Gospelove Hosanna” w MDK Lubliniec Koncert „Gospelove Hosanna” w MDK Lubliniec Koncert „Gospelove Hosanna” w MDK Lubliniec Koncert „Gospelove Hosanna” w MDK Lubliniec Koncert „Gospelove Hosanna” w MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu