Piekarnik (parowy) z kamerą do podglądu wypieków

Piekarnik (parowy) z kamerą do podglądu wypieków

8 maja 2023, godz. 7:46
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Piekarniki parowe zdecydowanie zdominowały rynek. Bez względu na rodzaj piekarnika, sprzęt z funkcją pary pozwala na zachowanie substancji odżywczych podczas pieczenia. Jakie jeszcze zalety mają piekarniki parowe i czy warto zainwestować w piekarnik z wbudowaną kamerą?

Jak działa piekarnik parowy?

Piekarnik parowy to urządzenie, które wykorzystuje parę wodną do gotowania i pieczenia potraw. Dzięki temu, potrawy są przygotowywane w sposób bardziej delikatny i zdrowy, zachowując swoją wartość odżywczą oraz smak i aromat.

Działanie piekarnika parowego opiera się na wykorzystaniu pary wodnej, która powstaje dzięki podgrzewaniu wody w zbiorniku wewnętrznym urządzenia. Para jest następnie wprowadzana do komory piekarnika, gdzie otacza potrawy i powoduje, że szybciej się gotują lub pieką.

Podczas gotowania w piekarniku parowym, potrawy są ogrzewane w sposób bardziej równomierny niż w tradycyjnym piekarniku, co pozwala na uzyskanie idealnej konsystencji i zachowanie pełni smaku. W przypadku pieczenia, para wodna wpływa na powierzchnię ciasta, tworząc delikatną skórkę i zapobiegając wysychaniu. Ponadto, gotowanie w piekarniku parowym pozwala na zachowanie wartości odżywczych i witamin w potrawach, ponieważ nie tracą one tak dużo składników odżywczych jak w przypadku gotowania w wodzie lub smażenia na patelni.

Rodzaje piekarników parowych

Najprostszym i najtańszym rodzajem piekarnika parowego, który wymaga osobnego zbiornika na wodę. W tym przypadku woda jest ogrzewana w zbiorniku, a para jest wprowadzana do wnętrza piekarnika, gdzie odbywa się proces gotowania. Innym rodzajem piekarników parowych są piekarniki parowe z systemem generatora pary. mają wbudowany generator pary, co pozwala na natychmiastowe wytwarzanie pary bez konieczności używania zewnętrznego zbiornika na wodę. Generatory pary są zazwyczaj bardziej wydajne i oferują więcej funkcji niż piekarniki parowe z zewnętrznym zbiornikiem wody. Trzecim rodzajem piekarników są sprzęty, które podłącza się bezpośrednio do ujęcia wody, dzięki czemu nie jest konieczne pamiętanie o napełnianiu zbiornika wodą. 

Piekarniki parowe- w czym są lepsze od zwykłych piekarników?

Piekarniki parowe pozwalają na gotowanie potraw w temperaturze niższej niż w przypadku tradycyjnych piekarników, co pozwala na zachowanie większej ilości witamin i składników odżywczych w potrawie. Ponadto, gotowanie w parze nie wymaga użycia tłuszczu, co czyni tę metodę przygotowywania posiłków lżejszą i zdrowszą. Gotowanie w piekarniku parowym jest szybsze niż w przypadku tradycyjnych piekarników. Para wodna pozwala na przyspieszenie procesu gotowania, co oznacza, że potrawy są gotowe szybciej. Piekarniki parowe umożliwiają przygotowywanie różnych potraw, w tym mięsa, ryb, warzyw, ciast i pieczywa. Mogą być one wykorzystywane do gotowania, pieczenia i podgrzewania potraw. Gotowanie w parze pozwala na zachowanie smaku, tekstury i koloru potraw. Dzięki temu, potrawy są przygotowywane w sposób bardziej delikatny i zachowują swoje walory smakowe i estetyczne. Piekarniki parowe są łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż tradycyjne piekarniki. Wielu producentów oferuje modele, które posiadają funkcję czyszczenia automatycznego lub automatyczne programy mycia. Czyszczenie parowe pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się nawet najtrudniejszych zabrudzeń. 

Piekarnik parowy z kamerą do podglądu wnętrza piekarnika - czy warto?

Piekarnik parowy z kamerą Electrolux do podglądu wnętrza piekarnika to nowoczesne urządzenie, które zyskuje na popularności ze względu na swoje funkcjonalności. Warto rozważyć, czy taki piekarnik jest dla nas odpowiedni, w zależności od naszych potrzeb i preferencji.

Główną zaletą piekarnika parowego z kamerą jest to, że umożliwia on łatwe i wygodne podglądanie wnętrza piekarnika, co może być przydatne podczas gotowania i pieczenia. Dzięki kamerze można dokładnie kontrolować proces pieczenia, a także obserwować zmiany zachodzące w potrawie. Kolejną zaletą takiego piekarnika jest to, że dzięki funkcji parowej, potrawy są przygotowywane w sposób bardziej delikatny i zdrowy, zachowując większą ilość wartości odżywczych i smaku. Warto pamiętać, że piekarnik parowy z kamerą może być przydatny w przypadku, gdy często gotujemy w większych ilościach lub przygotowujemy potrawy wymagające bardzo precyzyjnego kontrolowania procesu pieczenia, np. delikatne ryby czy mięsa. Dzięki kamerze możemy dokładnie obserwować, jak zmieniają się konsystencja i wygląd potrawy podczas procesu pieczenia, co pozwala nam na szybką reakcję w przypadku potrzeby dostosowania temperatury lub czasu pieczenia. Jedną z dodatkowych zalet piekarników parowych z kamerą jest to, że wiele z nich oferuje funkcje programowalne i zapisywanie wcześniej przygotowanych ustawień, co pozwala na łatwe i szybkie przygotowanie potrawy w przyszłości. Dzięki temu oszczędzamy czas i nie musimy każdorazowo przypominać sobie odpowiednich ustawień piekarnika. Większość piekarników parowych Electrolux posiada wygodne sterowanie dotykowe i liczne funkcje dodatkowe, co zachęca do zakupu piekarnika. Bez wątpienia, kamera jest dodatkiem, który ułatwia pieczenie i niweluje ryzyko przypaleń.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu