Zapraszamy na 60-te Urodziny MDK Lubliniec. Przed nami weekend atrakcji

Zapraszamy na 60-te Urodziny MDK Lubliniec. Przed nami weekend atrakcji

6 czerwca 2023, godz. 7:45
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec / zdj. D. Dmitriew
Udostępnij: Kopiuj link

Czerwiec, pierwszy letni miesiąc już się rozpoczął! Co za tym idzie plenerowe imprezy będą wiodły prym. Miejski Dom Kultury w Lublińcu z radością zaprasza wszystkich mieszkańców na swoje 60-te urodziny. Wydarzenia z tym związane odbywać się będą w weekend 16-18 czerwca 2023 roku.

Piątek 16 czerwca będzie dniem z atrakcjami skierowanymi  dla osób młodych. W programie artystycznym wystąpi lubliniecka młodzież. Imprezę rozkręcać będzie Dj Viplay. Na zakończenie koncert zespołów „We just do” oraz „Goria”. 

W sobotę 17 czerwca odbędzie się uroczysty Jubileusz  75-lecia  Zespołu Pieśni i Tańca „Halka”. Będzie to wyjątkowe święto zespołu, który od początku 2023 roku działa jako sekcja kulturalna MDK Lubliniec. Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Halka” to połączenie najbardziej znanych utworów i tańców z 75 letniego dorobku Zespołu. Nie zabraknie suity śląskiej, przyśpiewek żywieckich, tańców rzeszowskich oraz cieszyńskich w wykonaniu chóru, grupy oldboyów oraz grupy młodzieżowej. Miła niespodzianką dla widzów powinien być udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 i Miejskiego Przedszkola nr 7 z Lublińca, zaprezentują oni tańce Beskidu Śląskiego. Do wspólnego świętowania zaproszono Agnieszkę Raj-Kubat reżysera Teatru Po Pracy wraz z aktorami. Nad częścią muzyczną czuwał Michał Kościelny oraz Karolina Wieczorek. Za przygotowanie taneczne, koncepcję i scenariusz odpowiedzialny jest instruktor „Halki” Krystian Olszowski. 

Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Halka

nadesłane: MDK Lubliniec

W niedzielę 18 czerwca zapraszamy na skwer przed MDK Lubliniec, aby zobaczyć piękne przedmioty i zrobić zakupy na Jarmarku Rękodzieła. Podczas wydarzenia przewidziane są warsztaty oraz gry i zabawy.  Zaprezentują się również młodzi artyści MDKu w specjalnie przygotowanym programie. Zabierzcie swoich bliskich i spędźmy tą niedzielę we wspólnym gronie! Zapraszamy na urodzinowy weekend! 

Jarmark Rękodzieła w Lublińcu

zdj. D.Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec

60 urodziny MDK Lubliniec plakat

nadesłane: MDK Lubliniec

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu