Bezpieczniej na przejściach dla pieszych w Lublińcu

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych w Lublińcu

23 czerwca 2023, godz. 12:30
Lubliniec.info / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Przejścia dla pieszych w Lublińcu są i będą bezpieczniejsze. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Lublińcu opublikowano ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę przejść dla pieszych zlokalizowanych w Lublińcu przy ul. Zwycięstwa, Stalmacha i Oleskiej. Dodatkowo, niedawno w centrum miasta zamontowano również sygnalizatory akustyczne, pomocne osobom z dysfunkcjami wzroku.

Przebudowa przejść przy ul. Zwycięstwa, Stalmacha i Oleskiej

Przedmiot zamówienia w ogłoszeniu dotyczy dwóch przejść dla pieszych zlokalizowanych przy ul. Zwycięstwa i Oleskiej oraz trzech przejść dla pieszych przy ul. Stalmacha. Szczegóły >tutaj< [BIP UM Lubliniec]. Na każdym przejściu planowane jest wykonanie:

  • oświetlenia dedykowanego dla przejść dla pieszych: 2 latarnie oświetleniowe o wysokości 5 m z oprawami LED,,
  • punktowych elementów odblaskowych,
  • znaków drogowych D6 aktywnych z lampami ostrzegawczymi,
  • oznakowania akustyczno – wibracyjnego,
  • poziomego oznakowania P10 w kolorystyce biało – czerwonej w technologii grubowarstwowej strukturalnej.

Sygnalizatory akustyczne w centrum miasta

Dodatkowo warto wspomnieć, że niedawno przy przejściach dla pieszych w centrum Lublińca zamontowano sygnalizatory akustyczne. 

- Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach dotrzymał słowa i zgodnie z zapowiedzią z grudnia 2020, w centrum Lublińca zamontowano sygnalizatory akustyczne, pomocne osobom z dysfunkcjami wzroku. Na potrzebę instalacji sygnalizatorów często wskazywali kol. Marcin Grabiński oraz Radny Rady Miejskiej Adam Richter [klub: Z Burmistrzem dla Lublińca] którym dziękuję za zaangażowanie – informuje na Facebooku Julian Werner, Radny Rady Powiatu Lublinieckiego.

zdj. Julian Werner

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu